Na życzenie inwestora?

Co zaskakująca nominacja na prezesa Górnika Ryszarda Szustera oznacza dla klubu? Pewnie więcej szczegółowych informacji padnie dziś na konferencji prasowej, która odbędzie się w Urzędzie Miasta, także z udziałem prezydenta Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik. Ryszard Szuster zapowiada sporo zmian w organizacji klubu, także personalnych, ale istotniejsze pytanie dotyczy wizji funkcjonowania Górnika. Nowy szef klubu na razie nie chce komentować zmian. - Umówiłem się z panią prezydent, że nie będę mówił o żadnych szczegółach, a o wszystkim poinformujemy dopiero na dzisiejszej konferencji prasowej. Mogę tylko oświadczyć, że na czas pełnienia nowej funkcji zawieszam swoją licencję menedżerską - oświadczył Szuster. Pani prezydent była w piątek w Warszawie, gdzie miała rozmawiać z ewentualnym inwestorem, chcącym przejąć klub. Czy jego życzeniem było nominowanie na stanowisko prezesa nowej osoby, Szustera właśnie? Pytań bez odpowiedzi jest dziś mnóstwo. Dotychczasowy prezes Górnika Eugeniusz Postolski mówi jednak: - Firma, która chce zainwestować w Górnika, zamierza mieć wpływ na funkcjonowanie klubu. Pan Szuster był jej kandydatem.
Kolejne zmiany dotyczą Rady Nadzorczej, w składzie której wymieniono dwie osoby, w tym Andrzeja Mierzwę. Kto w zamian? Grzegorz Jaworski, mecenas działający w klubie już za kadencji Zbigniewa Koźmińskiego i to kolejne zaskoczenie - Paweł Bomba, kojarzony przez lata z Ruchem Radzionków. Zmian sporo, każda wzbudza spore emocje i mnóstwo spekulacji, co już widać, choćby na forum internetowym Górnika - zauważa "Sport". Czas na odkrywanie kart przyjdzie - mamy taką nadzieję - już dziś.

źródło: Sport / Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]