W Zabrzu powstanie Rada Sportu

Omówienie inicjatyw, sukcesów i problemów zabrzańskiej piłki nożnej było celem środowego spotkania działaczy sportowych, zainicjowanego przez prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik. Działacze Górnika Zabrze, Gwarka Zabrze oraz 13 mniejszych klubów (wśród których znajduje się drużyna żeńska) analizowali nie tylko wyniki poszczególnych zespołów, ale także stan obiektów, wyposażenia i możliwości finansowe. 
Mówiono o konieczności szerszego udostępniania zaplecza sportowego młodzieży oraz o zasadności współpracy klubów z wolontariuszami i społecznikami. Analizowano finansowanie klubów, również pod kątem zaangażowania sponsorów i Gminy.
W trakcie spotkania prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zaproponowała utworzenie Rady Sportu. Jej zadaniem będzie opiniowanie istotnych kwestii związanych z klubami piłkarskimi. Pozwoli to na szerszą analizę problemu przez fachowców bezpośrednio związanych z piłką nożną. Jak zapewniła Prezydent Miasta, powołana zostanie kolejna Rada, której uwaga skupiona będzie na pozostałych, uprawianych w Zabrzu dyscyplinach sportu.

źródło: um.zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]