Będzie wstrząs!

Małgorzata Mańka-Szulik (fot. Dziennik Zachodni) Sensacyjne informacje docierają z ulicy Roosevelta. Być może dziś Górnik będzie miał nowego właściciela. W tej sprawie do Warszawy pojechały władze miasta, które mają w stolicy rozmawiać z inwestorem, który chce przejąć większościowy pakiet udziałów w spółce. Jeżeli strony dojdą do porozumienia, to wkrótce nastąpią spore zmiany w klubie. 
Los prezesa Eugeniusza Postolskiego jest praktycznie przesądzony. Z informacji "Sportu" wynika, że w poniedziałek nie będzie on już pełnił tej funkcji. Były między innymi spore naciski kibiców, by dokonać w klubie zmiany na tym eksponowanym stanowisku. – Jeżeli pojawią się nowe władze, to pewnie zmiany nie ograniczą się tylko do „pierwszego” – twierdzi informator "Sportu".
Kto miałby zainwestować w klub? Nazwa firmy okryta jest tajemnicą. Wiadomo tylko, że jest to firma, która w najbliższym czasie chce zainwestować w Zabrzu sporo pieniędzy. Rozmowy prowadzi wyłącznie prezydent miasta, pani Małgorzata Mańka-Szulik, która od chwili objęcia urzędu przekonuje, że chce, by jak najszybciej Górnik stanął na nogi. Początkowo nowego inwestora miał szukać prezes Postolski, ale po fiasku rozmów z Sylwestrem Cackiem, jego akcje w gminie mocno spadły. Tym bardziej, że od tego czasu nic w kwestii strategicznego sponsora się nie wydarzyło, a Górnik żył wyłącznie z kasy gminy. Taki układ nowej pani prezydent nie odpowiadał. Pojawiały się pomysły, by miasto pozwoliło Górnikowi korzystać z miejskich spółek, jednak cały czas trwały starania, by jednak większościowy pakiet znalazł nowego właściciela.
Czy znalazł? Kogo? Największą inwestycją w Zabrzu jest obecnie budowa terminalu pocztowego. Blisko 200 hektarów ziemi należącej do gminy ma znaleźć się w Katowickiej Strefie Ekonomicznej… Prezydent ma się też spotkać w Warszawie z grupą posłów, choć nie wiadomo czy będzie z nimi rozmawiała na tematy Górnika. To tylko spekulacje. Podobnie jak informacje, które sugerują, że w razie niepowodzenia dzisiejszych rozmów, nowym prezesem klubu miałby zostać Zbigniew Pucek, prezes najbogatszej zabrzańskiej firmy, Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem. On sam kilka razy twierdził, że nie chce wiązać się z Górnikiem, ale być może po zmianach w gminie... W każdym razie M. Mańka-Szulik wydaje się mieć dość wewnętrznych waśni w zabrzańskim środowisku piłkarskim i w tym celu doprowadziła w środę do spotkania przedstawicieli wszystkich klubów. Teraz czas na krok kolejny, bardziej spektakularny. W każdym razie najbliższe dni mogą być – po raz który? – przełomowe w najnowszej historii Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]