Los skreślonego

Jarosław Białek (fot. widzew.pl)W Widzewie Jarosław Białek został skreślony przed czasem, natomiast w Górniku podano mu rękę. Piłkarzem zainteresowany był także Ruch, jednak to zabrzanie uzgodnili wczoraj z Białkiem finansowe warunki kontraktu.
Ten defensywny pomocnik stracił finansowo na przeprowadzce do Zabrza, ale zyskał możliwość grania w ekstraklasie. – Rzeczywiście, warunki finansowe w Górniku będę miał trochę gorsze, ale wcale się tym nie przejmuję. Chcę pomóc nowemu klubowi w utrzymaniu się w ekstraklasie i udowodnię tym, którzy mnie szybko skreślili, że potrafię grać w piłkę. Jeśli Górnik nie spadnie, w co głęboko wierzę, zostanę w Zabrzu dłużej – deklaruje Białek, który zastanawiał się także nad możliwością przeprowadzki z Łodzi do Chorzowa.

Będzie żałował?
Do wyboru miał dwa niezwykle zasłużone dla polskiej piłki kluby, które 14-krotnie sięgały po mistrzostwo Polski. Wybrał Górnika, co nie powinno wywołać zgrzytu między klubami. Wszak w ostatnim okresie zabrzanie pozyskali byłych „ruchowców”: Dawida Bartosa oraz Sławomira Jarczyka i na Śląsku coraz głośniej mówiło się o porzuceniu dawnych animozji między klubami. – Nam Białek do szczęścia nie był potrzebny, w drugiej linii mamy już piętnastu ludzi. Ale cenimy go bardzo wysoko i niech mu się powiedzie w Górniku – mówi dyrektor Ruchu Krzysztof Ziętek.
Być może za pół roku Białek będzie żałował, że postawił na zagrożonego spadkiem Górnika, a nie pewniaka do awansu, jakim wydaje się być Ruch. Ale jak sam mówi, w życiu jak i na boisku trzeba cały czas ryzykować. – Mój menedżer Dragan Popović rozmawiał z Ruchem, z którym ma dobre układy – przyznaje piłkarz. – Ale z tego co mi mówił, to były też inne oferty. Uważam, że dobrze postąpiłem, gdyż chciałem już teraz grać w ekstraklasie, a nie czekać na to, co zdarzy się za pół roku. Po nieudanej jesieni mam teraz motywację do ciężkiej pracy. Na razie jestem po dwóch treningach i poznaję nowych kolegów. Niektórych znam ze wspólnej gry w innych drużynach, chociażby poznaniaków Darka Stachowiaka i Tomka Augustyniaka. Na razie jestem sam w Zabrzu, gdyż żona została w Łodzi.

Wiara trenera
Białek miał wysokie notowania u Stefana Majewskiego, który stawiał na niego, gdy w sezonie 2005/2006 łodzianie przebojem torowali sobie drogę do ekstraklasy. Gdy w klubie pojawił się Michał Probierz, piłkarz zesłany został na ławkę rezerwowych. – Nie chcę się chwalić, ale uważam, że byłem najlepszym zawodnikiem drugiej linii Widzewa w poprzednim sezonie. U trenera Majewskiego byłem pewniakiem, co podbudowało mnie psychicznie – przypomina zawodnik swój najlepszy okres w Widzewie. – W pierwszej lidze trener Probierz „odstrzelił” mnie po przegranym meczu w Bełchatowie. Potem nie dostawałem już szansy. Pierwszy rok spędzony w Łodzi wspominam jednak bardzo miło. Gdy robiliśmy awans, tworzyliśmy świetną paczkę kumpli i mieliśmy znakomitych kibiców.
Na trasie Zabrze-Łódź panuje ostatnio ożywiony ruch. Widzew pozyskał wyróżniających się graczy Górnika – Arkadiusza Aleksandra i Łukasza Juszkiewicza, natomiast szeregi zabrzan zasilił rezerwowy gracz łodzian. Teoretycznie na tej wymianie zyskuje tylko jedna strona. – A ja wierzę w Białka, mimo że dopiero poznaję tego chłopaka – przekonuje trener zabrzan Zdzisław Podedworny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]