Trawa w drodze

Za tydzień na Roosevelta powinna być już położona nowa murawa. Będzie to praktycznie ostatni etap, kosztującej ponad 2 miliony złotych modernizacji płyny na stadionie Górnika Zabrze. - Prawda jest taka, że trawa już powinna być. Przeszkodziły nam w tym deszcze w… Holandii - twierdzi prezes Górnika, Eugeniusz Postolski.
Kładzenie nowej murawy miało się odbyć w miniony weekend, jednak trawa zostanie do Zabrza przywieziona z Holandii, a tak faktycznie ostatnio ciągle pada. - Trawa jest przez to ciężka i nie nadaje się do położenia. Ponoć jest już lepiej i w sobotę spodziewamy się pierwszych ciężarówek. W sumie ma ich przyjechać około dwudziestu - dodaje kierownik obiektu na Roosevelta, Stanisław Biela. Górnik to jeden z ostatnich klubów w lidze, który nie spełniał wymogów licencyjnych i nie posiadał podgrzewanej murawy. - Samo kładzenie trawy trwa kilka dni. Warunek jest jeden, nie może być mrozu. Dlatego pilnie śledzimy temperaturę, a ta jest dla nas idealna. Gdybyśmy te prace wykonywali w lecie, to ledwie tydzień po położeniu murawy można na niej zagrać pierwszy mecz. U nas takiej potrzeby oczywiście nie ma. Mamy czas do lutego - dodaje S. Biela. Odnotujmy, że w klubowych magazynach leży i czeka na zamontowanie około 2500 krzesełek, co zmniejszyłoby pojemność stadionu, ale też zwiększyło komfort oglądania meczów na Górniku. Decyzje w sprawie ich zamontowania zapadną najpewniej wczesną wiosną. Chyba, że do tego czasu zapadną jakiekolwiek decyzje w sprawie budowy na Roosevelta nowego obiektu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online