Podedworny: Tchnąć nowego ducha

Nowy szkoleniowiec Górnika Zabrze Zdzisław Podedworny spotka się z piłkarzami już w nowym roku. "O europejskich pucharach oczywiście nie rozmawiałem z zarządem klubu. Moim zadaniem jest tchnąć w ten zespół nowego ducha" - stwierdził. 
Podedworny na trenerską ławkę w ekstraklasie wraca po 8-letniej przerwie.

"Widziałem jesienne mecze Górnika. Były wśród nich dobre i chciałbym, aby takich wiosną było więcej. Chodzi o to, by gra Górnika podobała się jego fantastycznym kibicom no i... żebyśmy zdobywali dużo punktów. Nad propozycją objęcia drużyny zastanawiałem się trzy dni. W końcu pomyślałem - a dlaczego nie. Nie czuję się wypalony i zbytnio namawiać mnie nie trzeba było" - dodał Podedworny, który trenerską przygodę zaczął w 1967 roku.

Marek Piotrowicz, który będzie asystentem trenera, był kiedyś piłkarzem Górnika prowadzonego właśnie prze Podedwornego. Na razie nie wiadomo, kto będzie szkolił bramkarzy. Trener chciałby wyjechać z zawodnikami na dwa obozy przygotowawcze -jeden krajowy, drugi - w cieplejsze miejsce, by móc trenować i grać na dobrze przygotowanych płytach. "To plany. A co z tego wyniknie - zobaczymy" - powiedział Podedworny.

Przyznał, że brakowało mu przez ostatnie lata trenerskiej adrenaliny i że nie przepada za byciem w centrum uwagi mediów. "Będę się musiał przyzwyczaić" - dodał. Zabrzańscy piłkarze będą się z kolei musieli przyzwyczaić do punktualności, z której słynie ich nowy szkoleniowiec deklarujący jednocześnie, że nie jest "showmanem" i nie będzie biegać od ławki rezerwowych do linii bocznej.

Podedworny pozostanie społecznym szefem wydziału szkolenia Śląskiego ZPN.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online