Sławik w jedenastce rundy wg "Sportu"

Mateusz Sławik (fot. ~beri)Dla Mateusza Sławika, bramkarza Górnika Zabrze, to była niezwykle udana runda, choć rozpoczął ją na ławce rezerwowych. Po dwóch meczach wskoczył do podstawowej jedenastki i nie oddał miejsca w bramce do końca rundy. - Bardzo się cieszę, że otrzymałem to wyróżnienie, bo w lidze jest spore grono bramkarzy, którzy mają wysokie umiejętności - mówi Sławik. - Na pewno jest ich więcej niż... napastników. Do każdego występu przygotowuję się inaczej. Najbardziej boję się rutynowych czynności na boisku, bo wtedy najłatwiej o prosty błąd.

» Najlepsze spotkanie w pańskim wykonaniu?
- Zawsze się mówi o tych zwycięskich z Bełchatowem, Łęczną, Cracovią i Płockiem. W tym przypadku moi koledzy stanęli na wysokości zadania i zdobyliśmy komplet punktów. Wprawdzie w Warszawie przegraliśmy mecz, ale tego występu nie muszę się wstydzić.

» Mecz, o którym chciałbym pan jak najszybciej zapomnieć?
- Nikt nie jest ideałem. O drugim golu dla Lecha rzeczywiście chciałbym zapomnieć, bo zachowałem się jak nieopierzony junior.

Jedenastka rundy wg "Sportu":
Sławik (Górnik Z., 5) - Fonfara (Bełchatów, 5), Arboleda (Załębie, 6), Cleber (Wisła K., 3), Wasilewski (Lech, 3) - Wórbel (Bełchatów, 3), Iwański (Zagłębie, 3), M. Kowalczyk (Korona, 3), Garguła (Bełchatów, 4) - Edi (Pogoń, 4), Matusiak (Bełchatów, 6).

W nawiasie liczba nominacji do jedenastki kolejki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]