Mecz Wisła - Górnik 7 grudnia

W związku z ogłoszoną dziś przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego żałobą narodową, która potrwa do soboty włącznie, przełożony został mecz Pucharu Ekstraklasy pomiędzy Wisłą a Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozegrane zostanie 7 grudnia o godzinie 19:00. 

Żałoba ogłoszona została dziś rano w związku z wtorkowym wypadkiem - największą katastrofą w polskim górnictwie od 27 lat. We wtorek w kopalni "Halemba" (Ruda Śląska) doszło do wybuchu metanu. Żaden ze znajdujących na miejscu 23 górników nie przeżył.

Po ogłoszeniu żałoby narodowej minister Sportu Tomasz Lipiec zaapelował o odwołanie imprez sportowych zaplanowanych na najbliższe dni. Później zareagowała Ekstraklasa S.A. odwołując dzisiejszy mecz Legia - ŁKS i jutrzejszy Groclin - Pogoń. Teraz podjęto decyzję o zmianie terminów sobotnich spotkań.

źródło: wislakrakow.comRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]