Wszystkie siły na Arkę!

Dwie kolejne wyjazdowe porażki wprowadziły w Górniku Zabrze pewną nerwowość. Zespół utknął w dolnych rejonach tabeli i jedynym pocieszeniem jest fakt, że wciąż utrzymuje przewagę nad miejscami barażowo-spadkowymi. 

- Cały czas powtarzam, że stanowimy zespół, razem wygrywamy i razem przegrywamy. W Poznaniu nie uniknęliśmy błędów, ale trzeba przyznać, że Lech jest zespołem zdecydowanie silniejszym. Powodów do radości ostatnio nie mamy, ale nadal robimy swoje i wierzymy, że przyniesie to oczekiwane efekty - stwierdził trener Marek Motyka.

Wczoraj w klubie rozpamiętywano jeszcze przegrany mecz z Lechem, ale przede wszystkim mówiono o najbliższej przyszłości, i o tym, jak niezwykle istotny stał się najbliższy mecz zabrzan z Arką Gdynia (sobota, godz. 16). Po pierwsze rywal to konkurent również uwikłany w walkę o spokojną zimę, a po drugie będzie to pożegnalny jesienny występ Górnika przed własną publicznością, bo spotkanie w ostatniej kolejce z Koroną Kielce ze względu na remont murawy na stadionie przy Roosevelta, zostało przeniesione na boisko rywala.

- Nie dopuszczamy myśli, że nie pokonamy Arki. Trzy punkty zdobyte w takim meczu i coś "ekstra" dorzucone z dwóch ostatnich wyjazdów, znacznie poprawiłyby naszą lokatę w tabeli i nasze humory przed rundą rewanżową - przyznaje kierownik drużyny, Ryszard Pasterczyk.

Irytację wzbudza w Górniku fakt niewybrednych ataków na szkoleniowca, prowadzonych przez jeden z tabloidów.

- Wiem, że taki jest los trenera: po wygranych meczach jesteśmy wynoszeni pod niebiosa, a po porażkach wiesza się na nas psy, ale kiedy czytam, że to ja jestem całym złem i że są już wytypowani moi następcy, to... szkoda mi słów, by to komentować. Ja usłyszałem od prezesa, że dalej mam spokojnie pracować, a o żadnym ultimatum nie było mowy - mówi Marek Motyka.

Słowa trenera potwierdza też prezes Eugeniusz Postolski który nie zamierza wykonywać nerwowych posunięć i też czeka na... zwycięstwo nad Arką.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]