Wraca atak wieżowców

Tomasz Moskal (fot. drożdżal)Zabrzanie znowu będą straszyć rywali atakiem wieżowców. Już wcześniej wykurował się Arkadiusz Aleksander‚ zaś w meczu wyjazdowym zLechem dołączy do niego Tomasz Moskal. Wspólnie zdobyli 6 goli i obrona poznańska musi się mieć na baczności. 
Moskal naderwał mięsień dwugłowy przed meczem z Bełchatowem‚ jednak akurat w tym spotkaniu Górnik strzelił gola‚ który dał mu niespodziewane zwycięstwo. Później okazało się‚ że bez klasycznego śodkowego napastnika zabrzanie nie potrafią zdobywać bramek. Porażka ligowa z ŁKS (0:2) i klęska pucharowa z Kolporterem (0:5) obnażyły słabość drużyny i zachwiały pozycję Marka Motyki. Pomóc szkoleniowcowi może właśnie Moskal‚ który ma spełnić rolę koła ratunkowego.
– W środę już normalnie trenowałem‚ ale dzień później ten mięsień trochę mnie „ciągnął” – przyznaje napastnik. – Niby ten uraz już się zabliźnił, ale nie wiem, jak będzie w sobotę. Chcę zagrać i pomóc przede wszystkim sobie oraz drużynie. Beze mnie i „Aleksa” zespół nie strzelał bramek, ale nie znaczy to wcale, że jesteśmy niezastąpieni. Tak się jednak ułożyło, że w dwóch ostatnich meczach chłopcy nie trafiali do siatki. Ale to się zmieni w Poznaniu.
Po powrocie do ekstraklasy Moskal odżył na nowo i można zaryzykować‚ że to jeden z jego najlepszych sezonów w karierze. Cztery gole zdobyte w barwach Górnika wzmogły zainteresowanie piłkarzem ze strony zagranicznych menedżerów. – Były już sygnały z Austrii i Niemiec‚ poza tym klub szkockiej ekstraklasy zgłosił zapotrzebowanie na wysokiego napastnika – wylicza oferty menedżer piłkarza Ryszard Szuster.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]