Marek Koźmiński: Pierwszy raz w życiu nie wiem, co powiedzieć

Na internetowej stronie Górnika Zabrze wrze. [I od razu chcielibyśmy sprostować zdanie napisane przez redaktora "DZ". Zdanie powinno wyglądać następująco: "Na nieoficjalnej internetowej stronie Górnika Zabrze wrze." Jak można zauważyć na Oficjalnej stronie klubu nie ma komentarzy, a powołując się na czyjeś źródło wypada podać je prawidłowo.] Jedni kibice domagają się odejścia trenera Waldemara Fornalika. Inni bronią szkoleniowca. Jeszcze inni stawiają ultimatum: albo siedem punktów do końca rundy, albo do widzenia. A co na to właściciel klubu Marek Koźmiński? 
Słyszał pan jak w ostatnich minutach meczu z katowiczanami kibice Górnika skandowali: "Koniec kariery, Fornalik, koniec kariery"?

Marek Koźmiński: - Nie słyszałem. Nie wiem o co chodzi.

Nie ma tematu zmiany trenera w Górniku Zabrze?

- Słyszałem pod adresem naszego szkoleniowca okrzyki "Ruchol", ale ja też nie jestem z krwi i kości "Górnik". Sądzę jednak, że skończyły się już czasy okrętów flagowych, czy ludzi związanych całe życie z jednym środowiskiem.

Ucieka pan od tematu.

- Bo pierwszy raz w życiu nie wiem co powiedzieć. Jedno mogę stwierdzić. Górnik Zabrze jest zadowolony z pracy trenera Waldemara Fornalika. Można nawet powiedzieć bardzo zadowolony. Wyniki spotkań, a z tych na pewno wszyscy jesteśmy bardzo niezadowoleni, to jednak druga kwestia. O tym wszystkim, jeżeli jest taka potrzeba, możemy wspólnie z trenerem porozmawiać z kibicami i wyjaśnić sobie problem.

Co pan chce wyjaśniać?

- To, że trener nie zasłużył sobie na takie potraktowanie. W Zabrzu jest nowy zespół. Ludzie muszą się zgrać, stworzyć drużynę. Do tej pory kibice byli wyrozumiali. Potrafili nawet po dobrym meczu, choćby takim jak z Widzewem, chociaż zakończonym złym wynikiem, bo tylko remisem 3:3, bić brawa zespołowi, który w przekroju całej rundy gra nieźle.

W Katowicach Górnik zagrał jednak słabo.

- I być może na zasadzie chwilowego odruchu, spontanicznej złości, do której kibice mają prawo, wylano żale pod adresem trenera. Ale to przecież nie on biegał po boisku w Katowicach.

Piłkarzom kibice jednak podziękowali, a na trenerze wieszali psy.

- Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie zarówno z trenerem jaki i z kibicami, z którymi ojciec, przypomnę, prezes klubu, spotka się przed każdym meczem. Znam więc nastroje fanów i wysłuchujemy się w ich głos, ale czegoś takiego nie słyszałem.

Następny mecz Górnik Zabrze gra u siebie w środę z Odrą Wodzisław. Co wtedy usłyszy Marek Koźmiński?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]