Śpiący rycerze

Na dziewięć spotkań, tylko w dwóch piłkarze Górnika nie stracili bramki. Co więcej, aż sześciokrotnie jako pierwsi wyciągali piłkę z siatki i szczytem marzeń w tych meczach był remis. Zresztą też tylko dwukrotnie, bowiem cztery takie mecze Górnik przegrywał. W spotkaniach, które jedenastka Marka Motyki zaczynała od straty gola, potrafiła ewentualnie wpisać się na listę strzelców dopiero wówczas, kiedy rywale skończyli już swoje popisy snajperskiej.
Na tym nie koniec uwag do gry obronnej zabrzan. Pięć (!) razy tej jesieni tracili oni gole w pierwszych 22 minutach. W meczu z Legią po dziesięciu przegrywali już 0:2. Górnik w pierwszej fazie spotkań przypomina "śpiących rycerzy". Statystyka mogła być jeszcze bardziej porażająca. W meczu z Cracovią zespół "Pasów" już w 12 minucie wykonywał rzut karny. Na szczęście dla zabrzan, Mateusz Sławik obronił strzał Marcina Bojarskiego.

Kolejka, rywal, strata pierwszego gola, końcowy wynik
1. Wisła (w) 22 min 0:1
2. Pogoń (d) 11 min 0:3
5. Legia (w) 7 min 2:3
6. Odra (d) 48 min 2:2
7. Lubin (w) 16 min 1:1
9. Groclin (w) 17 min 0:2

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]