Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika

Marek Motyka (fot. wislakrakow.com)» Znów zafundowaliście kibicom radykalną zmianę nastrojów, po zwycięstwie nad Cracovią przyszła porażka w Grodzisku Wielkopolskim...
Marek Motyka: - Szkoda tego meczu. Znowu zawinił brak koncentracji z tyłu i brak skuteczności z przodu. Mieliśmy tyle sytuacji, że gol powinien paść, jak Arkadiusz Aleksander mógł nie trafić pod koniec pierwszej połowy, jak mogliśmy zaliczyć w jednej akcji dwa razy poprzeczkę i jak Dawid Jarka zmarnował swoją okazję, wiedzą tylko sami piłkarze.

» To kolejny mecz, w którym Górnik zaczyna grać dopiero po stracie gola. Z czego to wynika?
- Bo wtedy zespół stawia wszystko na jedną kartę, idzie va banque. Czasem udaje się dzięki temu wyrównać, czasem nie, teraz się nie udało. Ale graliśmy fajnie i na pomeczowej konferencji nawet usłyszałem gratulacje za postawę zespołu. Nastroju mi to jednak nie poprawiło. Byłem zwyczajnie wściekły, bo punkty nam uciekły.

» Teraz w lidze zaplanowano dwa tygodnie przerwy. Co w tym czasie czeka Górnika?
- To będzie pracowity okres. W tym tygodniu gramy trzy mecze sparingowe, najbliższy z Odrą, a potem zaczniemy przygotowania do meczu z Bełchatowem. Przede wszystkim jednak musimy podreperować zdrowie, bo sporo chłopaków jest poobijanych. Najbardziej martwię się o Arkadiusza Aleksandra, w Grodzisku tak go kopnięto, że pękł mu ochraniacz. Nie wiem, czy w nodze nie został jakiś odprysk kości, musi przejść badania, dziś powinienem poznać diagnozę.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]