Trener Motyka: Jedziemy po całą pulę

Marek Motyka (fot. Dziennik Zachodni)Piłkarze Marka Motyki powtarzają, że w minioną niedzielę przełamali impas i przeciwko Groclinowi też nie zamierzają murować bramki. - To będzie inny mecz, nie tylko dlatego, że gramy na wyjeździe. Po prostu w Groclinie pojawia się coraz większa presja, bo wyniki tego zespołu są dalekie od oczekiwań. Ja też już usłyszałem, że wygrana z Cracovią była wypadkiem przy pracy, więc chcielibyśmy pokazać, że tak nie było. Postawić pieczątkę naszą dobrą grą - barwnie mówi trener Marek Motyka.

W jego zespole zabraknie tylko Krzysztofa Bukalskiego.

- Reszta pali się do gry. Zaznaczam jednak, że wygrana w jednym meczu nie oznacza pewnego miejsca w wyjściowym składzie na następny, więc sprawa jest cały czas otwarta - dodaje Motyka. - Na pewno nie nastawiamy się na remis, bo taka gra najczęściej źle się kończy. Po prostu jak zwykle jedziemy po całą pulę.

Trenerem gospodarzy jest świetnie znany w Zabrzu, Werner Liczka, który zresztą nie ukrywa, że w sercu wciąż darzy Górnika sympatią.

- Ja przecież jestem Ślązakiem, więc trudno, żeby było inaczej. W Zabrzu wykonuje się dobrą robotę, ostatnie wyniki tego zespołu nie są przypadkowe. Słyszałem już opinię, że w przypadku porażki stracę posadę, ale taka presja jest częścią mojego zawodu. Liczę jednak, że po tym meczu temat nie będzie aktualny, chociaż Górnik na wyjazdach spisuje się chyba nawet lepiej niż u siebie - mówi szkoleniowiec, który w sobotnim meczu nie będzie mógł skorzystać z Marka Sokołowskiego, Dariusza Gęsiora i Radka Mynara.

W ostatnim meczu obu drużyn pod wodzą tych samych szkoleniowców górą był Górnik. - Na szczęście mam krótką pamięć - zażartował Liczka.

- To dziś mu przypomnimy - obiecują zabrzanie.

Po meczu do śmiechu będzie tylko jednej ze stron...

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online