IV liga: Porażka Górnika II

W 12. kolejce IV ligi grupy I, rezerwy Górnika Zabrze przegrały w meczu wyjazdowym z KS Częstochowa 1:2. W drużynie Górnika II ponownie wystąpił napastnik Piotr Gierczak.
KS Częstochowa - Górnik II Zabrze 2:1 (1:1)
Bramki: Kamiński (38.), Błaszczykowski (80.) - dla KS Częstochowa; Murzyn (20.) - dla Górnika II.
Skład Górnika II: Nawrat - Kiełtyka, Buchalik, Kapias - Ekiert (60. Grzegorzyca), Szczeponik, Ficulak, Wójcik, Murzyn - Kopański, Gierczak.
Żółte kartki: Ekiert, Kopański, Buchalik, Ficulak (Górnik II).
Zaledwie garstka najwierniejszych kibiców obserwowała toczący się przy przenikliwym zimnie pojedynek Włodara z rezerwami Górnika.

W pierwszym kwadransie z około 12 m nie trafił ze strony Włodara Grzegorz Maciejewski. Chwilę później spudłował z 5 m Patryk Tame.

W 20 min. sytuację "sam na sam" wykorzystał natomiast Piotr Murzyn i było 1:0 dla Górnika. Przyjezdni cieszyli się z prowadzenia osiemnaście minut. Przepiękną bramkę zdobył strzałem z woleja z narożnika pola karnego Radosław Kamiński.

W drugiej połowie w częstochowskiej drużynie bliski szczęścia był Michał Załucki. Po jego główce piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. W Górniku na listę strzelców mogli wpisać się Kamil Kopański, Piotr Gierczak i Piotr Murzyn. Dziesięć minut przed końcem gospodarze popisali się znakomitą kontrą. Wprowadzony kilka minut wcześniej junior Jakub Błaszczykowski prostopadle podał do wychodzącego przed obrońcę Dariusza Krężla. Ten dośrodkował do Rafała Skrzypkowiaka, który zgrał piłkę głową do nie obstawionego Błaszczykowskiego. Młodzieżowiec z 5 metrów trafił do siatki.

W końcówce Górnik strzelił gola, lecz sędzia odgwizdał wcześniej faul na bramkarzu. We Włodarze sytuację "sam na sam" zmarnował Skrzypkowiak, za mocno wypuszczając piłkę.

źródło: własne/Dziennik Zachodni