Ogrodzenie w sektorze gości gotowe

(aktualizacja: 09:17) Stadion Górnika od ostatniego, ligowego meczu z Widzewem Łódź zmienił nieco wygląd. Kto jutro pojawi się na Roosevelta, ten w sektorach 5 i 6 zobaczy wysokie na 3,5 metra ogrodzenie.
To zza niego mecze będą od soboty oglądali kibice drużyn przyjezdnych. 

Była kara
Górnik mocno ucierpiał po ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu, kiedy to w Zabrzu świętowała tytuł warszawska Legia. Jej kibice bez problemu wbiegli na murawę, doszło do gonitwy kibiców. Zabrzański klub zapłacił 10000 złotych kary, a mecz z Pogonią Szczecin musiał rozgrywać przy pastuch trybunach. Od dziś taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa. - Nie bardzo sobie wyobrażam, by można było cokolwiek z tym ogrodzeniem zrobić - twierdzi odpowiedzialny za bezpieczeństwo na obiekcie Leszek Brzeziński.

Pomysł kibiców
Pomysł postawienia "klatki" nie narodził się w głowach miejscowej policji czy nawet klubowych działaczy. Podsunęli go kibice Górnika, sami oglądający mecze wyjazdowe swojej drużyny w takich warunkach na wielu stadionach w Polsce. Sam prace trwały niespełna trzy tygodnie. Ile osób wejdzie na sektor przeznaczony dla kibiców gości? Może nawet tysiąc, ale to jest w obecnych warunkach niemożliwe - dodaje Brzeziński, zdradzając, że Odra zamówiła na mecz derbowy tylko 250 biletów. - To o dwieście mniej niż mogą - zdradza Brzeziński.

Maksymalnie 9000
Górnik, którego mecze w końcówce poprzedniego sezonu oglądało blisko 20000 widzów, dostał od policji zgodę na wpuszczanie na trybuny tylko 9000 widzów. I mniej więcej tylko oglądało mecz z Widzewem. Jutro powinno być podobnie. Co prawda klub wystosował prośbę o zwiększenie tej liczby do 13.500 miejsc, ale na to nikt nie chciał wyrazić zgody. To może oznaczać, że póki na stadionie nie rozpocznie się generalny remont (w magazynach czeka na zamontowanie kilka tysięcy krzesełek), bądź nie ruszy budowa nowego stadionu, wyższa frekwencja na Roosevelta nie będzie możliwa. Warto przypomnieć, że projekt nowego stadionu na blisko 20000 widzów od kilku lat leży w klubowych szafach.

Zobacz zdjęcia

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online