Bramki ocaliły pieniądze

Tomasz Moskal (fot. legia.com.pl)Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu działacze Górnika Zabrze zaczęli szukać oszczędności. Chcieli renegocjować kontrakt jednego z lepiej zarabiających piłkarzy Tomasza Moskala. Napastnik „jak na złość” zaczął jednak strzelać bramki.
– W spadku po poprzednim prezesie Jerzym F. dostaliśmy wysokie kontrakty. I faktycznie był temat dobrze zarabiającego Moskala‚ ale postanowiliśmy poczekać na to, co zawodnik pokaże na boisku – mówi wiceprezes Górnika Andrzej Cieślik.
Moskal nic nie wiedział o planowanej obniżce, ale grał jak należy i przekonał działaczy‚ że na wysokie zarobki zasłużył. – Gdybym miał sam siebie ocenić, to chyba znalazłbym więcej plusów niż minusów. Na Wiśle Kraków dobrze bronił bramkarz‚ ale wszyscy chwalili nas za wrażenia. Z Pogonią wiadomo‚ wszyscy zagraliśmy źle. Powinienem był w tym meczu strzelić gola‚ nie trafiłem‚ i mam do siebie pretensje. Potem była jednak Łęczna i pierwszy mój gol. Później ten nieszczęsny Widzew. Dwadzieścia dwa strzały i nic nie wpadło. Wreszcie Legia. Mój gol dodał nam skrzydeł‚ ale przespaliśmy pierwszą połowę i nic nie dało się nadrobić – mówi piłkarz.
W rankingu trenera Marka Motyki‚ który po każdym meczu ocenia graczy‚ akcje Moskala stoją wysoko. – Trener ma swoje zestawienia‚ tam wylicza co było dobre‚ a co złe. Jego ocena Moskala jest wysoka‚ więc nie myślimy już teraz o żadnej obniżce. Moskal ma to, na co zasłużył – przyznaje Cieślik, ale dodaje: – Obniżki pensji może się jednak po jesieni spodziewać każdy piłkarz, jeśli wypadnie słabo tej rundzie – podsumowuje.
Moskal to najbardziej znany piłkarz‚ jaki latem pojawił się na Roosevelta. Przyszedł z Jagiellonii‚ w której obcięto mu kontrakt o 25 procent.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online