Postolski ocenia dotychczasową postawę drużyny

Eugeniusz Postolski (fot. Gazeta Wyborcza)Za nami pięć kolejek spotkań w piłkarskiej ekstraklasie. Drużyna Górnika Zabrze zajmuje aktualnie czternaste miejsce w tabeli. Zdobyła do tej pory cztery punkty. Podopieczni trenera Marka Motyki strzelili cztery bramki, a stracili siedem. 

- Nie mogę być zadowolony z pozycji, jaką zajmuje Górnik po pięciu kolejkach. Oceniając jednak na spokojnie dotychczasową postawę naszej drużyny, trzeba stwierdzić, że nie była ona taka zła. Minimalnie przegraliśmy z wicemistrzem Polski Wisłą Kraków i mistrzem Polski Legią Warszawa i to na ich stadionach. Wielki niedosyt pozostał po spotkaniu z Pogonią Szczecin w Zabrzu. Ponieśliśmy dotkliwą porażkę, a mogło być zupełnie inaczej. Jestem przekonany o tym, że nasza drużyna ma spory potencjał i w następnych meczach to udowodni - powiedział Eugeniusz Postolski, prezes Górnika Zabrze.

Ostatnia wyprawa zabrzan do stolicy o mało co nie zakończyła się przynajmniej połowicznym sukcesem. Wprawdzie Górnik w minioną sobotę przegrał 2:3, ale mógł przynajmniej zremisować. Podobnie, jak na wiosnę w Warszawie, gdzie Legia wygrała 3:2, tak i teraz piłkarze stołecznej drużyny prowadzili 3:0, ale w końcówce zabrzanie zdołali strzelić dwie bramki, a mogli nawet doprowadzić do wyrównania.

- O pierwszej połowie ostatniego meczu z Legią, starałem się jak najszybciej zapomnieć. W tej części spotkania nasz zespół grał fatalnie. Po przerwie było już zupełnie inaczej. Przez trzydzieści minut nasi piłkarze grali bardzo dobrze. Wprawdzie nie wystarczyło to do zdobycia przynajmniej jednego punktu, ale zawodnicy pokazali, że mają charakter - powiedział prezes - Postolski.

Obecne kierownictwo Górnika Zabrze stara się nawiązywać kontakty z klubami ekstraklasy, aby wymieniać doświadczenia w organizacji meczów.

Wczoraj (31. VIII) w Kielcach przebywał prezes Postolski. Spotkał się z prezesem Korony Kielce, Wiesławem Tkaczukiem.

- Chciałem zapoznać się z nowym stadionem Korony, porozmawiać o tym, jak można było krótkim czasie wybudować tak wspaniały obiekt - mówił Postolski.

Wizyta szefa Górnika w Kielcach miała także jeszcze jeden cel. Otóż oba zespoły mają zagrać ze sobą w ostatniej kolejce jesiennej rundy, czyli 18 listopada w Zabrzu. Jak wiadomo, 5 listopada na stadionie im. Ernesta Pohla rozpoczną się prace związane z instalowaniem podgrzewanej płyty. Dlatego wspomniany mecz z Koroną zostanie dzięki przychylności władz tego klubu rozegrany w Kielcach, a rewanż na wiosnę w Zabrzu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online