Ukraińska ściąga

Marek MotykaTrener zabrzan, Marek Motyka, był pilnym obserwatorem meczu Legii z Szachtarem Donieck. Jak przyznał, siedząc między kibicami słyszał opinie: "teraz tylko brakuje, by ograł nas Górnik...". Problem w tym, że jeden piłkarz Ukrainy jest wart średnio tyle co budżet klubu z Roosevelta. Trzyletni... 

» Ściągę pan jednak dostał?
- Nie pierwszą. Przecież sposób na Legią w lidze znalazł też ŁKS, a wcześniej Bełchatów. To jest doskonały materiał poglądowy, z którego można wyciągnąć wnioski.

» Jakie?
- Legia przeżywa kryzys. Niezależnie od tego, że Szachtar był od niej zdecydowanie lepszy, coś w drużynie mistrza Polski jest nie tak. Niezręcznie się wymądrzać i kogoś oceniać, ale też trzymałem za warszawian kciuki, bo czekam na polski zespół w Lidze Mistrzów. Tymczasem widziałem zespół, który ma problemy z komunikacją, z płynną grą... Momentami można było odnieść wrażenie, że niektórzy pierwszy raz wyszli ze sobą na boisko.

» Nic tylko jechać i...
- ... zagrać dobry mecz, a jeszcze lepiej - przywieźć dobry wynik. Legia ma kłopoty, ale nie jest tak, że nastawiam drużynę na krwawiącego i słabego rywala. Już "przejechaliśmy" się na meczu z Pogonią, więc skupiam się na naszej grze. I staram wczuć się w skórę "Wdowca" oraz piłkarzy Legii, który przegrywają mecz za meczem. Kiedy mają się odbić i przerwać krytykę, jak nie w najbliższym meczu na własnym boisku? Czyli z nami. W końcu to cały czas jest mistrz Polski.

» Z czym Legia ma problem?
- Z agresywną grą rywala w środku pola. Surma i jego partnerzy praktycznie zostali wyłączeni w środę z gry. I sporo błędów popełnia obrona, gdzie najlepszy był grający po kontuzji Choto. Tylko trzeba pozwolić im zrobić ten błąd. Zresztą przypomnę nasz mecz z poprzedniego sezonu, kiedy w Zabrzu legioniści świętowali mistrzostwo Polski. W drugiej połowie, kiedy graliśmy bardzo agresywnie, byli w wielkich opałach. Nie podejrzewam z kolei, by Darek Wdowczyk zagrał z nami takim ustawieniem jak z Ukraińcami. Nie sprawdziło się.

» Wam jednak bliżej do ŁKS-u niż Szachtara.
- To prawda. Bardzo podobało mi się ustawienie i sposób gry Szachtara. Tyle że wymagał wykonawców, których w naszej lidze nie ma. Dlatego - faktycznie - raczej analizowaliśmy grę Legii na tle łodzian niż drużyny z Doniecka.

» Pan ma jeden dylemat kadrowy, czyli kim zastąpić Sławomira Jarczyka.
- Na swoją szansę czeka Andrzej Bednarz, w obwodzie jest Artur Prokop, który może zagrać w pomocy, a w razie potrzeby - na środku obrony. Jedzie z nami Dawid Jarka. To nie są nazwiska na miarę Szachtara, ale zapewniam, że nie pękną i Górnik pokaże w Warszawie dobra piłkę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]