Tylko dla Orłów

Carsten NullePolski Górnik to był pomysł poprzedniego prezesa‚ Jerzego Frenkiela‚ który jednak nie zdołał go wcielić w życie‚ gdyż zainteresowała się nim wrocławska prokuratura. Ale podchwycił go nowy sternik zabrzan – Eugeniusz Postolski‚ którego wspiera trener Marek Motyka. Zabrzanie są teraz jedynym‚ obok GKS BOT Bełchatów‚ klubem w ekstraklasie‚ który ma w kadrze wyłącznie naszych rodaków.
– Dla mnie obcokrajowiec musi być dwa razy lepszy od Polaka‚ aby grał w składzie. Skoro Górnika nie stać na drogich cudzoziemców‚ to należy lansować naszych chłopaków. Mamy naprawdę zdolnych zawodników‚ którzy powinni okrzepnąć w ekstraklasie – uważa Motyka.
W Zabrzu nikt nie próbuje dorabiać ideologii do nowego modelu funkcjonowania klubu. Stanowcze „nie” dla obcokrajowców wzięło się stąd‚ że nie tylko są drodzy w utrzymaniu‚ ale również są problemy chociażby z ich rejestracją i pozwoleniem na pracę. Tak było wiosną poprzedniego sezonu‚ gdy do Zabrza sprowadzono kiepskich wyrobników z Niemiec‚ Bułgarii‚ Chorwacji czy też Brazylii i były kłopoty z legalizacją ich pobytu. Niewiele brakowało‚ by klub został za to ukarany grzywną...
Największym niewypałem okazał się transfer Niemca Carstena Nulle‚ który wpuszczał do siatki niemal każdą piłkę. Nawet po jego wyjeździe do Freiburga nie skończyły się kłopoty. Nulle zabrał z sobą sprzęt‚ zaś później jego menedżer groził klubowi sprawą dyscyplinarną w UEFA‚ jeśli Górnik nie prześle certyfikatu. – Nie do mnie należy ocena umiejętności Carstena. Jemu w Górniku nie wyszło. Uważam‚ że jest wielu dobrych polskich bramkarzy‚ którzy mogliby wejść na jego miejsce – twierdzi Mateusz Sławik‚ który z powodzeniem zastąpił Nullego.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]