Prezent na urodziny

Dawid Jarka, napastnik wypożyczony na rok do Górnika z Gwarka Zabrze, wczoraj skończył 19 lat. W szatni po treningu było "małe z pianką" dla całej drużyny, a prezent młody piłkarz być może dostanie już dziś. Będzie nim zatwierdzenie do gry w lidze przez PZPN. Na razie jarka nie mógł grać w ekstraklasie. Zadebiutował za to w rezerwach, gdzie strzelił jedną z bramek w meczu Górnika II - Gazobudowa II Zabrze (7:1). - Żal patrzeć, jak nasza młodzież musi grać na klepiskach. Zamiast się czegoś uczyć, muszą uważać, by nie złapać kontuzji. Niestety, trzy lata musimy się pomęczyć, nim awansujemy do czwartej ligi - mówi trener Górnika, Marek Motyka.
Wracając do Jarki, prawdopodobnie będzie mógł siąść w piątek już na ławce rezerwowych podczas meczu z Widzewem. O grze w pierwszym składzie piłkarz może co tylko pomarzyć. W Łęcznej doskonale wypadł duet doświadczonych napastników, Tomasz Moskal - Arkadiusz Aleksander. - Obaj zagrali świetnie. Jeżeli napastnicy zdobywają oba gole, w tym jeden pada po ich dwójkowej, kapitalnej akcji, to każdy trener ma prawo mieć sporo satysfakcji. Nie jest tak, że wróciłem do gry dwójką napastników. Przecież w takim ustawieniu graliśmy wszystkie sparingi. Tylko na Wisłę wyszliśmy jednym Moskalem, a że wypadło to dobrze, spróbowałem jeszcze raz, z Pogonią - tłumaczy trener zabrzan.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]