Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika

» W niedzielę rano lał deszcz, ale w zespole Górnika chyba świeciło słońce?
Marek Motyka: Na pewno budziliśmy się wszyscy spokojniejsi i bardziej zadowoleni. Wreszcie wygraliśmy mecz, opuściliśmy ostatnie miejsce w tabeli, a przede wszystkim zagraliśmy naprawdę dobrze. No i mądrze.
» Czy to była już taka gra, jaką chciałby pan oglądać w wykonaniu swojego zespołu?
- Prawie taka. Na pewno jesteśmy już bliżej celu. Było dobrze w obronie i skutecznie w ataku, jeden gol padł ze stałego fragmentu gry, drugi z kontry, to dobrze świadczy o pomysłowości zawodników. Oczywiście nie ustrzegliśmy się też błędów. Uczciwie trzeba przyznać, że w pierwszej połowie Łęczna wypracowała sobie przynajmniej dwie bardzo dobre okazje do strzelenia gola.
» Ale mieliście w bramce Mateusza Sławika.
- Mateusz zaliczył wejście smoka. Bronił rewelacyjnie, z wyczuciem, refleksem i szczęściem.
» Wyrównaliście z Łęczną porachunki za ostatni mecz poprzedniego sezonu?
- To już następne rozgrywki, nie ma co wracać do tego, co było. To zwycięstwo jest ważne z innego powodu. Na pewno i my, i oni, będziemy oscylować w tych samych rejonach tabeli, a teraz mamy nad nimi przewagę, także tą związaną z bezpośrednimi meczami. Kto wie, jaki znaczenie mogą mieć te dwa gole w końcowym rozrachunku?
» Kolejny mecz Górnik rozegra w piątek z Widzewem, Canal+ przeprowadzi bezpośrednią transmisję. Co zobaczy cała Polska?
- Mam nadzieję, że naszą bardzo dobrą grę. Świadomość tej transmisji pewnie trochę zmobilizuje moich zawodników, ale przede wszystkim chcemy zrehabilitować się w oczach naszych kibiców za fatalny mecz z Pogonią. Jesteśmy im to winni także za kapitalne wsparcie, jakiego udzielili nam w Łęcznej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]