Sławik: Dziękuję kibicom

Rozmowa z Mateuszem Sławikiem, bramkarzem Górnika Zabrze.
» Kiedy dowiedział się pan, że zostanie w bramce?
- W piątek wieczorem trener Motyka przyszedł do mnie do pokoju i powiedział, że bronię. Z drugiej strony przeczuwałem w ostatnich dniach, że może tak się stać.
» Wrócił pan do bramki pierwszy raz od meczu z... Łęczną.
- Wtedy był wielki niedosyt. Sędzia nie odgwizdał na mnie faulu, co potem pokazały telewizyjne powtórki. Mówiono, że gol padł po moim błędzie. Po decyzji trenera była wielka radość i duża adrenalina. Bez niej nie potrafię grać. 
» Latem Górnik szukał pierwszego bramkarza. Jak pan to odbierał?
- Prawo trenera. Mogę tylko pracować i kiedy dostanę szansę, do końca ją wykorzystać.
» Jak w sobotę?
- Cały zespół zgrał bardzo dobrze i mądrze. Coraz lepiej gramy w defensywie, choć jeszcze czasami brakuje zgrania. I dwóch napastników też stanowi większe zagrożenie dla bramki rywala. Chciałbym jeszcze podziękować naszym kibicom, którzy byli głośniejsi od fanów gospodarzy. Potrzebowaliśmy tej wygranej, choć będzie ona miała wartość tylko wówczas, kiedy poradzimy sobie u siebie z Widzewem. Już czekam na ten mecz...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]