Juniorzy z MSPN mogą grać w Górniku

Od wczoraj trener Marek Motyka ma formalnie w drużynie trzech nowych graczy. Spółka doszła do porozumienia ze szkółką Górnika i piłkarzami pierwszej drużyny zostali trzej 19-latkowie, trenujący od kilku tygodni z zespołem. To Michał Laprus, Grzegorz Jasiczek i Marcin Maszka. - Cała trójka bezpłatnie przeszła do Górnika. Umowy między klubami, nowej umowy jeszcze jednak nie ma - mówi prezes MSPN Tomasz Fatyga. - Górnik-spółka chce podpisania nowej, co powinno stać się w przyszłym tygodniu. Prawda jest taka, że poprzednie władze praktycznie jej nie uznawały, na nasze konta nie wpływały nieduże przecież pieniądze, które mamy zapisane w umowie, a które pozwalają nam szkolić młodzież - dodaje Fatyga.
Tymczasem tylko za trzech piłkarzy (Mateusz Bukowiec, Paweł i Kamil Królowie), którzy trafili ze szkółki do ligowego Górnika, klub z Roosevelta ma dostać (część kwoty już dostał) od ich nowych pracodawców około 750 tysięcy złotych. Szkółce z tych kwot nie należy się już nic.
Klub doszły do porozumienia wczoraj i wczoraj cała trójka powinna zostać zatwierdzona do gry w rezerwach klubu. Nie zdążono jednak złożyć odpowiednich dokumentów w zabrzańskim OZPN. - Zapraszam w piątek. Niech nikt nie mówi, że podokręg robi Górnikowi pod górkę. Przyjdą z dokumentami i zatwierdzimy tych chłopaków do gry - mówi prezes podokręgu Józef Kubica.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]