Drugie miejsce juniorów Górnika

W futbolu istnieje popularne określenie gry z marszu. Dzieje się tak wtedy, kiedy piłkarze danej drużyny bez przygotowania wychodzą na boisko, by rywalizować z innym zespołem. Tak było w przypadku juniorów Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnik Zabrze, którzy uczestniczyli w międzynarodowym turnieju w Trnavie na Słowacji. Grali tam zawodnicy z rocznika 88 i młodsi. Taką drużynę w Górniku prowadzi trener Tomasz Grozmani, przygotowując ją do występów w Śląskiej Lidze Juniorów. Młodzi zabrzanie pojechali do Trnavy zaledwie po kilku treningach. W zespole nastąpiły dość spore zmiany. Doszło kilku chłopców. Występ w Trnavie był dla nich pierwszą wspólna grą.

W grupie eliminacyjnej Górnik przegrał z FC Slovensko 1:2, wygrał z Lokomotivą Trnava 3:0 i z Dubravką 4:0. Szczególnie cenne było zwycięstwo nad Lokomotivą, uważaną za faworyta turnieju.

W półfinale spotkał się z kolejnym faworytem turnieju Spartakiem Trnava. W regulaminowym czasie było 2:2. W rzutach karnych wygrali zabrzanie 3:2. W finale Górnik przegrał z FC Slovensko 0:2.

Królem strzelców turnieju został Sławomir Jurczyk, który zdobył cztery bramki. Najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Kuczerę także z Górnika.

- Biorąc pod uwagę fakt, że pojechaliśmy do Trnavy bez większego przygotowania, zajęcie drugiego miejsca uważam za sukces. W naszej drużynie zabrakło kilku zawodników, jak choćby reprezentanta Polski, Trznadla i bramkarza Skorupskiego. Graliśmy dwa razy po dwadzieścia minut. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Chciałbym zwrócić uwagę na wspaniałą bazę, jaka jest w Trnavie. Dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią robiły wielkie wrażenie - powiedział trener Grozmani.

Juniorzy MSPN Górnik Zabrze występowali w Trnavie w następującym składzie: Kuczera, Gawlik - Janicki, Walas, Gęsikowski, Janakowski, Rolnik, Bednarz, Mroncz, Popiel, Pietraczyk, Dudka, Gawęda, Jurczyk, Kregier, Strzoda, Sikora.

W najbliższą sobotę drużyna MSPN Górnik Zabrze pod wodzą trenera, Tomasza Grozmaniego wystąpi w Ostrawie (Czechy) w międzynarodowym turnieju z udziałem znanych zespołów z Czech i Słowacji. Ta impreza ma już swoją tradycję. Faworytem jest Banik Ostrawa, ale może Górnik zrobi niespodziankę i wygra?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]