Ze złotą gwiazdką

W Zabrzu trwa odliczanie godzin do pierwszego meczu Górnika w tym sezonie, a tymczasem już dziś o 19:00 kibice będą mogli uczestniczyć w oficjalnej prezentacji "nowej" drużyny z Roosevelta.
Impreza odbędzie się w zaprzyjaźnionym z klubem, zabrzańskim Multikinem. - Robimy to po raz drugi. Przed rundą wiosenną atmosfera była kapitalna, brakowało wolnych miejsc. Kibice byli rewelacyjni. Jestem przekonany, że dziś będzie podobnie - twierdzi Krzysztof Maj, kierownik Multikina. - Nie było mnie wtedy w klubie, ale wiem, że kibice przyjęli zespół bardzo ciepło. Zresztą wiosną mówiło się o zabrzańskim fenomenie. Nigdzie w Polsce nie chodziło na mecze tylu widzów co na Górnika - dodaje trener Górnika, Marek Motyka. W imprezie może wziąć udział nawet ponad tysiąc kibiców drużyny. Tymczasem jeszcze wczoraj odbyła się msza w intencji klubu. Rzecz w tym, że nie w kościele pod wezwaniem św. Józefa, 100 metrów od stadionu, jak było przez dziesiątki lat, a w... Radzionkowie, co spotkało się ponoć z bardzo... różnymi ocenami w samym klubie. Intencja była jednak słuszna, więc drużyna wsiadła w autokar i pojechała na 18:30 do kościoła.
Górnik pokaże się dziś w nowych strojach, choć pozbawionych jednego elementu, który ma towarzyszyć drużynie w nowym sezonie. Za sugestią "Sportu", zdecydowano się doszyć na strojach złotą gwiazdkę, w której mogą grać tylko zespoły mające na koncie co najmniej 10 tytułów mistrza Polski (Górnik ma ich 14). W kraju są to Wisła Kraków, Ruch Chorzów i właśnie Górnik. - Stroje są już u producenta. Prawdopodobnie na pierwszy mecz złota gwiazdka będzie już naszyta. Niby drobiazg, ale bardzo cenny. Na pewno się nim pochwalimy - zapewnia członek zarządu Górnika, Andrzej Cieślik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]