Górnik przed ligą...

To może być przełomowy sezon w prawie 60-letniej historii Górnika. W minionych miesiącach nastąpiły w klubie wielkie organizacyjne zmiany. Nowym prezesem został 54-letni Eugeniusz Postolski, człowiek związany od 1977 roku z Zabrzem. Przez wiele lat pełnił kierownicze funkcje w górnictwie.
Dobrze zna się na sporcie. Wydaje się, że jest dobrym menedżerem. Szuka strategicznego sponsora, trwają zaawansowane rozmowy z dwoma bankami. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu mogą już być jakieś ustalenia. Członkiem zarządu Górnika został 49-letni Andrzej Cieślik, znany i prężny działacz sportowy. Od lat jest prezesem MOPSiR Sparty Zabrze, zasłużonego klubu. Udało mu się wyciągnąć go z zapaści.

W Górniku w zasadniczy sposób zmieniła się też kadra. Odeszło aż jedenastu zawodników. Na Roosevelta trafiło trzynastu nowych piłkarzy. Trener Marek Motyka w okresie przygotowawczym starał się wypróbować różne warianty taktyczne. Drużyna grała w niektórych sparingach systemem 1-4-5-1. Wszystko wskazuje jednak na to, że w meczach ligowych zabrzanie będą występować z dwoma napastnikami. W tej chwili trener Motyka ma pewne kłopoty z defensywą, ale miejmy nadzieję, że są one przejściowe. Nieco lepiej sprawa wygląda w ataku, gdzie pożytecznym nabytkiem może się okazać Tomasz Moskal. W nadchodzącym sezonie Górnik znów będzie dysponował drugą drużyną, występującą w klasie A. Będą w niej grać zawodnicy z kadry pierwszego zespołu, którzy chwilowo się w nim nie mieszczą. Treningi drugiej drużyny będą ściśle związane z zajęciami pierwszej.

Można więc rzec, że nastąpiła istotna zmiana wizerunku klubu. Oby na dobre.

Trener Marek Motyka
Na pewno nie interesuje nas walka o utrzymanie się w ekstraklasie. W ostatnim sezonie doświadczyliśmy na własnej skórze, co to oznacza. Nie zamierzamy więcej tego przeżywać. Chcemy tak zmobilizować zespół, aby od początku walczył o bezpieczne miejsce w tabeli. Uważam, że udało się nam skompletować ciekawy zespół. Mamy w nim bardzo doświadczonych zawodników, jak Bukalski, Cios, Moskal i młodych, jak Kruczek, Maszka, Jasiczek. Ci ostatni zostali włączeni do szerokiej kadry. Będziemy się im bardzo pilnie przyglądać. Sądzę, że taki konglomerat młodości z rutyną powinien wyjść na dobre. Nowi, szczególnie młodzi piłkarze, którzy trafili do Górnika, zdają sobie sprawę z tego, że będą grać w klubie z olbrzymią tradycją i zechcą godnie do niej nawiązać. Bardzo solidnie pracowaliśmy w okresie przygotowawczym. Sądzę, że to będzie w jesiennej rundzie procentować.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]