Kanik i inni

Górnika pożegnał już Jerzy F., jednak tematem ostatnich dni jest transfer do Energie Cottbus uzdolnionego juniora MSPN Górnik Zabrze, 18-letniego Łukasza Kanika. Wychowanek Górnika już za kilka tygodni ma szansę debiutu w Bundeslidze.
Szkółka Górnika funkcjonuje od kilku lat jako osobny podmiot prawny, jednak - co zrozumiałe - jest bardzo ściśle powiązana ze spółką, która w zamian za określoną kwotę płaconą rocznie, ma prawo do "wyciągania" najbardziej uzdolnionych piłkarzy. Dlaczego więc Kanik nie trafił do pierwszej drużyny? - Przyznam szczerze, że oglądałem ten zespół kilka razy i akurat ten chłopak nie wpadł mi w oko. Na liście zawodników, których chciałem widzieć u nas na treningu Kanika nie było - mówi wprost trener zabrzan, Marek Motyka. Słowa te potwierdza prezes MSPN, Tomasz Fatyga. - Łukasz był zimą na kilku treningach pierwszej drużyny, ale szybko do nas wrócił. To kapitan drużyny, grał w pomocy, a potem na pozycji libero - opowiada Fatyga. - Gdybym powiedział, że był naszym najlepszym zawodnikiem, byłoby to nadużycie. Gdybym jednak miał wskazać trzech najlepszych piłkarzy tej drużyny, na pewno Łukasza bym wymienił. Górnik chciał jednak innych piłkarzy i wszystkich dostał. Dziś słyszę, że najbliżej kadry są Marcin Maszka i Grzegorz Jasiczek. Dobrze, by się załapali. To bardzo zdolni zawodnicy... O szczegółach będziemy rozmawiali we wtorek z prezesem Postolskim - twierdzi Fatyga. Między innymi dla piłkarzy, którzy ukończyli wiek juniora, Górnik reaktywował zespół rezerw, który będzie grał w A-klasie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]