Dlaczego Górnik nie wygrał sobotniego meczu z Widzewem?

Po pierwsze. Obrona Górnika składa się z piłkarzy, którzy często sprawiają wrażenie, jakby po raz pierwszy widzieli się dopiero na boisku. Owszem, nieraz funkcjonuje sprawnie, a jak już zawiedzie to z opresji ratuje drużynę Piotr Lech. W sobotę maszyneria jednak mocno szwankowała, a i zabrzańskiego bramkarza wraz z przedmeczową gorączką opuściły nie tylko siły, ale i szczęście. Fakt - defensywa Górnika jest młoda i ma skromne ligowe doświadczenie. Wniosek jest jednak taki, że Górnik przez jakiś czas płacił więc będzie jeszcze błędami na boisku za radykalną wymianę warty. 
Po drugie. W Górniku wciąż zawodzi druga linia. Już w meczu z Groclinem trener Fornalik przesunął do niej z obrony Kazimierza Moskala. W sobotę ten manewr powtórzył, jednak kapitan gospodarzy po niespełna pół godzinie gry z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Zastępujący go Rafał Niżnik długo chował się w cieniu, a w sumie wciąż nie może się przełamać. Krzysztof Bukalski po dobrym początku sezonu obniżył loty i zniknął ze składu w ogóle.

Po trzecie. Widzew pod wodzą Jerzego Kasalika to nie ten sam Widzew co jeszcze na początku sezonu, nie mówiąc już o tym sprzed roku. Dokonania z Polkowic i z Zabrza (z 0:2 łodzianie wychodzili na prowadzenie 3:2) przypominają i odświeżają znane z lat 80. pojęcie "widzewski charakter". To zaś oznacza nie załamywanie się niepowodzeniem i konsekwentną grę do końca o jak najlepszy wynik.

Po czwarte. Łodzianie mają w swoim składzie Piotra Włodarczyka - gwiazdę, przynajmniej na nasze ligowe warunki. Napastnik Widzewa w Zabrzu wykazał się nie lada instynktem, zdobył dwa gole (mógł jeszcze jednego), na boisku pracował za dwóch.

W tym wszystkim dla zabrzańskich kibiców jest jedna pozytywna wiadomość. Po wielu narzekaniach w sobotę najlepiej w Górniku prezentowali się obcokrajowcy. Najpewniejszy w obronie był Brazylijczyk Felipe, a w ataku Macedończyk Aco Stojkow kilka razy pokazał, że "będą z niego ludzie". Gola co prawda jeszcze nie zdobył, ale Bułgar Makriew też na niego trochę poczekał. Aż się wreszcie doczekał...

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online