Oślizło: Zatrzymanie prezesa Górnika porażką ludzi, którzy go zaangażowali

Były świetny piłkarz Górnika Zabrze i jego wieloletni działacz Stanisław Oślizło ma nadzieję, że przyczyna zatrzymania prezesa tego klubu, Jerzego F., nie dotyczy jego pracy w Górniku.
Uważa też, że sprawa niekorzystnie rzutuje na klub i jest porażką ludzi, którzy go zaangażowali.
Prezes Górnika Zabrze Jerzy F. został w środę zatrzymany w związku z aferą korupcyjną w polskiej piłce nożnej. Według niepotwierdzonych informacji, jego zatrzymanie może mieć związek z poprzednimi klubami, w których pracował - Podbeskidziem Bielsko- Biała i Szczakowianką Jaworzno.
"Jest mi bardzo przykro, że w tę sprawę zaplątany jest Górnik Zabrze. Miejmy nadzieję, że to półroczne urzędowanie pana prezesa w Zabrzu może nie dotyczy sprawy, którą się zainteresowała prokuratura. Miejmy nadzieję, że Górnik pozostanie czysty" - powiedział PAP w czwartek Oślizło.

Jego zdaniem, nawet jeśli okaże się, że sprawa nie dotyczy bezpośrednio Górnika, fakt zatrzymania jego prezesa niekorzystnie rzutuje na wizerunek klubu.

"Zwłaszcza w przededniu podpisywania kontraktów, szukania takich kandydatów do gry w Górniku, którzy kolejny raz mieliby utrzymać klub w ekstraklasie, oni stają przed alternatywą - czy warto iść tam, gdzie pracuje człowiek podejrzany o korupcję" - ocenił Oślizło.

Dodał, że zatrzymanie Jerzego F. jest "porażką tych ludzi, którzy zaangażowali prezesa F. do klubu". Na stanowisko prezesa F. na początku stycznia tego roku nominował prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz. Ta kandydatura wywołała ostre protesty części osób związanych z klubem, m.in. właśnie Oślizły, który zrezygnował wówczas z pełnionej przez wiele lat funkcji rzecznika prasowego.

"Powiedziałem wtedy, że jeśli prezesem będzie pan F., moja noga tam nie postanie. Mimo namów różnych ludzi, bym ponownie pracował w klubie, nie dawałem się namówić i wydaje mi się, że dobrze zrobiłem. Mój powrót do klubu zależy teraz od innych ludzi, którzy wciąż pomagają Górnikowi" - zaznaczył Oślizło.

Sprawę "ustawiania" meczów w polskiej lidze od ubiegłego roku prowadzą wrocławska policja i prokuratura. Nie ujawniają żadnych informacji na temat zatrzymanych. Do tej pory zarzuty postawiono już kilkunastu sędziom piłkarskim, byłym i obecnym piłkarzom oraz działaczom sportowym.

Jerzy F. został zatrzymany w środę. Już w czwartek rano, do czasu wyjaśnienia jego sprawy, rada nadzorcza Górnika do tymczasowego pełnienia funkcji prezesa oddelegowała szefa głównego udziałowca klubu, zabrzańskiej gminnej spółki MOSiR - Włodzimierza Mikodę.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]