Gardłowa sprawa

Jedynym zawodnikiem zabrzańskiej drużyny, który na piątkowy trening nie wyszedł z kolegami, był bramkarz Piotr Lech. Nie pogniewał się na kolegów. Nie jest kontuzjowany, ale ciągle dokucza mu przeziębienie. Mówiąc pół żartem, pół serio może nawet w sobotni mecz z Widzewem będzie potrzebował szalika.
- Nie chcieliśmy ryzykować nawrotu choroby i dlatego Piotrek w piątek trenował w hali - wyjaśnia trener zabrzan Waldemar Fornalik. - W sobotę przed południem ma zaplanowane specjalne zajęcia już na boisku i wierzę w to, że po nich nasz bramkarz zgłosi gotowość do gry z Widzewem. 
Probierz zdolny do gry

Reszta zawodników trenowała w przeddzień meczu pod gołym niebem. Paweł Pęczak nie jest jeszcze brany po uwagę przy typowaniu wyjściowej jedenastki, ale pozostali rekonwalescenci gotowi są do wali.
- I Michał Probierz, i Felipe wykorzystali przerwę w rozgrywkach ekstraklasy na leczenie - dodaje trener zabrzan. - Doszli do pełni zdrowia. Nadrobili zaległości. Przed finiszem rundy jesiennej, do zakończenia, której pozostało już tylko pięć kolejek, to jest dla mnie najważniejsze.
Na sobotni mecz Górnik - Widzew swój przyjazd zapowiedzieli wysłannicy Interu Mediolan. Mają w szeregach zabrzańskiej drużyny dwóch swoich piłkarzy Dimitara Makriewa i Aco Stojkova. Chcieliby ich zobaczyć w akcji. Sprawdzić, czy się rozwijają.
- Nie znaczy to jednak, że obaj wypożyczeni z Interu napastnicy wejdą na boisko od początku spotkania - zaznacza Fornalik. - Wystawię taką jedenastkę, jaką uważam za najlepszą. Samobójcą nie jestem,. Myślę przede wszystkim kategoriami korzyści dla drużyny, którą w spotkaniu z Widzewem czeka trudna przeprawa. Wystarczy popatrzeć na skład naszych rywali, żeby uświadomić sobie, że jest mieszanką rutyny z młodością. Doświadczeni zawodnicy mają w swoich osiągnięciach tytuły mistrzów Polski, a ich młodsi koledzy występy w reprezentacji młodzieżowej. Mówią krótko, grać ten zespół na pewno potrafi.

Wyciągnąć wnioski z porażki polkowiczan

O braku umiejętności nie można też mówić w przypadku Górnika. Właścieiwe trzeba się nawet pokusić o stwierdzenie, że zabrzanie stanowią lepszy piłkarsko materiał.
- Postaramy się to udowodnić na boisku - zapewnia szkoleniowiec. - Oglądaliśmy z zawodnikami poprzedni wyjazdowy mecz Widzewa i pokazałem zawodnikom jak nam nie wolno grać. Wierze, że wyciągną wnioski z tej lekcji i nie popełnią błędów, które zrobili polkowiczanie otwierając Widzewowi drogę do zwycięstwa 3:2.
Górnik po ośmiu kolejkach ma 9 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Widzew z jednym punktem mniej plasuje się na 10 pozycji. Który zespół w sobotę rozpocznie marsz w kierunku góry tabeli?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online