Wisła - Górnik bez kibiców gości

Zarząd Wisły Kraków SSA postanowił, że na najbliższy mecz Orange Ekstraklasa, w którym krakowianie będą podejmować Górnik Zabrze, nie będą wpuszczani kibice gości.
Krakowianie nie posłuchali wezwania PZPN, który nakazał wpuszczenie na mecz fanów śląskiego klubu.
Zarząd krakowskiego klubu doszedł do wniosku, że wpuszczenie kibiców Górnika na mecz stanowiłoby naruszenie warunków decyzji prezydenta miasta Krakowa z lutego o zezwoleniu na organizację imprez sportowych na terenie stadionu przy ul. Reymonta w Krakowie oraz złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 

"Jak stwierdzili nasi prawnicy, decyzja Kolegium Odwoławczego, na którą powołuje się PZPN, nie ma rygoru natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z przepisami będzie decyzją ostateczną dopiero po upływie terminu przysługującego stronom na zwrócenie się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, to znaczy po dniu 9 maja br. Do tego czasu wpuszczenie kibiców przyjezdnych stanowiłoby naruszenie przez nas warunków decyzji prezydenta miasta Krakowa z lutego br. o zezwoleniu na organizację imprez sportowych na terenie stadionu przy ul. Reymonta w Krakowie oraz złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych" - wyjaśnia rzecznik prasowy Wisły Kraków Jerzy Jurczyński.

W lutym prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wydał decyzję zezwalającą na organizację imprez sportowych na stadionie przy ul. Reymonta pod warunkiem zakazu uczestnictwa kibiców przyjezdnych. Zakaz został wprowadzony ze względu na trwającą modernizację stadionu i opinię krakowskiej Policji, która jednoznacznie wskazała na ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa podczas rozgrywania na rozbudowywanym stadionie meczów z udziałem kibiców przyjezdnych.

"Trwające prace sprawiają, że niektóre fragmenty naszego stadionu stanowią gigantyczny plac budowy. Wydzielenie w tych warunkach bezpiecznych stref i dróg dojścia dla kibiców przyjezdnych jest po prostu niemożliwe. Będziemy gotowi na przyjęcie kibiców gości od początku rundy jesiennej" - powiedział Jurczyński.

PZPN zaskarżył decyzję prezydenta miasta i 11 kwietnia Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność zakazu. Powołując się na orzeczenie kolegium, PZPN wezwał w ubiegłym tygodniu władze Wisły Kraków do wpuszczenia kibiców Górnika Zabrze i Arki Gdynia podczas dwóch ostatnich rozgrywanych w Krakowie spotkań rudny wiosennej. W odpowiedzi na pismo PZPN z 27 kwietnia Wisła Kraków napisała, że najbliższy mecz na stadionie "Białej Gwiazdy" odbędzie się bez udziału kibiców przyjezdnych.

źródło: wisla.krakow.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online