Fenomen kibiców Górnika

Starsi kibice pamiętają czasy, kiedy na stadion Górnika przychodziło nawet ponad trzydzieści tysięcy kibiców. Drużyna z ulicy Roosevelta w Zabrzu była znana nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na całym świecie. O niej popularny zespół Skaldowie śpiewał popularną piosenkę.
Od sławy do upadku tylko jeden krok. Ta maksyma w przypadku Górnika staje się bardzo aktualna. Klub, którego piłkarze w 1970 roku byli w finale Pucharu Europy Zdobywców Pucharów, teraz znalazł się po raz kolejny na krawędzi przepaści. Nie ma dnia, aby nie pojawiały się informacje, że istnienie klubu jest zagrożone. Drużyna znalazła się w przysłowiowym dołku. Winę za to ponoszą różni ludzie bardziej lub mniej związani z tym klubem. Jednym wydawało się, że jak sprowadzą nowego trenera, to wszystko się zmieni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Inni dużo mówią o tym, że Górnikowi trzeba pomóc i na tym się kończy. Klub przez wiele lat był źle prowadzony, ale to nie oznacza, że przez to ma on zniknąć z piłkarskiej mapy. Obecne władze Górnika robią wszystko, aby się tak nie stało. Trzeba za nich trzymać kciuki i wierzyć, że uda się im osiągnąć ten cel.

O tym, że w Zabrzu jest zapotrzebowanie ekstraklasę, przekonaliśmy się dobitnie w ciągu minionego tygodnia. Tu już nie chodzi nawet o to, że na mecze z Pogonią Szczecin i Amiką Wronki pobierano prawie symboliczne opłaty za bilety. Bo gdyby zabrzańskim kibicom nie zależało na Górniku, to nie wydaliby nawet pięciu złotych, a w przypadku dwóch meczów dziesięciu.

Kiedy Górnikowi zajrzało w oczy widmo spadku, to murem za nim stanęli zwykli kibice, którzy nie siedzą w loży VIP-ów i mają złotych kart wstępu, ale dla których wydanie nawet 5 złotych jest problemem. Postanowili jednak w krytycznej sytuacji pomóc swemu ukochanemu klubowi i jeżeli Górnik pozostanie w I lidze, to będzie głównie zasługą tych maluczkich. Niech wtedy ci wielcy wezmą z nich przykład i dołożą swoją starań, aby ten zasłużony klub znowu stał się wielkim.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]