Forum
 

Bilety za "piątkę" strzałem w dziesiątkę

Tego się spodziewać... nie można było. Oficjalnie w sobotę kołowrotki przy Roosevelta naliczyły "tylko" 13600 widzów, z pewnością było ich jednak blisko 3 tysiące więcej. Stadion Górnika stał się nagle drugim - pod względem frekwencji - obiektem w kraju w tym sezonie (za plecami Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie potyczkę Lecha z Legią oglądało 26000 osób). I to wszystko na arenie, na której zjawiało się zazwyczaj ledwie 20 procent sobotniego "stanu obecności"! 

Kroczek numer jeden?
Obniżka cen zastosowana przez prezesa Jerzego Frenkiela - bez porozumienia z zarządem - okazała się strzałem w dziesiątkę. O meczach z Pogonią i Amicą - o atmosferze na nich panującej i tłumach na trybunach - mówić się będzie jeszcze długie lata. No chyba, że sobotni rekord... pobity zostanie jeszcze w tym sezonie. Górnikowi teraz wsparcia wiernych fanów potrzeba jak nigdy. A jeśli każdy z nich dodatkowo zostawi w kasie owe 5 złotych, będzie to być może pierwszy krok (no, może kroczek...) do wyjścia klubu z finansowych tarapatów.

30 tys. po stronie plusów
Ile można zarobić na obniżce cen? Sporo... Wie to każdy handlowiec. Księgowy Górnika Zabrze przekonał się o tym dobitnie. Obniżka cen biletów do 5 zł okazała się strzałem w dziesiątkę. Do klubowej kasy (ze sprzedaży wejściówek) - po meczu z Amicą Wronki - wpłynęło ok. 30 tys. zł więcej niż zwykle. To sporo. A jak to możliwe? Przed "promocją" średnia cena wejściówki wynosiła ok. 17,5 zł. Frekwencja oscylowała mniej więcej na poziomie 3000. Górnik zarabiał więc (bez kosztów organizacji zawodów) nieco ponad 50 tys. zł.
Po obniżce na trybunach pojawiło się 16 tys. fanów. Każdy z nich zapłacił 5 zł, więc z prostego rachunku matematycznego wynika, iż kasa wzbogaciła się o 80 tys. zł. A że koszta pozostały te same, stąd owe 30 tys. zł więcej po stronie plusów.

źródło: Sport



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online