Prawy poszukiwany

Nie urywam, że mamy obecnie problemy z prawą stroną obrony. Dlatego próbuję Szymona Kapiasa. Jest w klubie od dwóch lat, ostatnio regularnie gra w rezerwach. Zobaczymy jak sobie poradzi - mówi Waldemar Fornalik, który od dłuższego czasu przygląda się 20-latkowi o bardzo znanym nazwisku, kojarzonym głównie przez kibiców piłki nożnej w Katowicach. - Syn na pewno przypomina wyglądem ojca. Jurek grał na lewej obronie, Szymon na prawej. Wszystko przed nim - dodaje trener Górnika. Pewnie przeciwko Banikowi grałby na prawej stronie defensywy Felix Felipe, jednak Brazylijczyk nie był w pełni sił. - Pojechał z nami, podobnie jak Michał Probierz, jednak obaj trenowali poza boiskiem. O grze nie było mowy. Najważniejszy jest mecz z Widzewem, a doskonale wiemy, że Czesi nie oszczędzają kości - dodał Fornalik.
Michał Probierz właśnie w grze kontrolnej doznał kontuzji, jednak wszystko wskazuje na to, że do spotkania z Widzewem będzie już w pełni sił.
Wracając do problemu Górnika z obsadą prawej strony obrony, odnotujmy, że kolejną operację przeszedł Paweł Pęczak, jednak kiedy wróci na boisko - nie wiadomo. A warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze dwa miesiące temu wydawało się, iż bliski przeprowadzki na Roosevelta może być najlepszy piłkarz Gwara Zabrze - tegorocznych mistrzów Polski Juniorów - obrońca Mariusz Magiera. W Gwarku chcieli za Magierę pieniądze, a Górnik był zdecydowany na promowanie gracza i zyski zabrzańskiej szkółki w wypadku ewentualnego transferu zawodnika do innego klubu.
- I co? Magiera odszedł do krakowskiej Wisły. Z moich informacji wynika, że Gwarek nie dostał za niego obecnie nawet złotówki. I nie gra. U nas, biorą uwagę nasze problemy z boczną defensywą, Magiera pewnie już za sobą debiut w lidze i to w meczu z warszawską Legią. Czy to nie jest promocja dla naszego młodego chłopaka? Nie gra, musiał zmienić środowisko i szkołę... Czy o to właśnie chodziło? - zastanawia się prezes Górnika Zbigniew Koźmiński. - Ja naprawdę chcę współpracować z Gwarkiem. Wysłaliśmy im trzy złote karty VIP, dodatkowo dostali 20 karnetów dla drużyny, by chodziła na mecze Górnika. Jeżeli jednak nie ma woli z drugiej strony to nic więcej zrobić nie możemy.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]