Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Czesław Michniewicz (trener Lecha): - Cieszę się bardzo, że wygraliśmy. Strzeliliśmy trzy bramki. Najważniejsze, że zaczęliśmy strzelać do własnej bramki, z czym mieliśmy ostatnio problemy. Mecz się zaczął nie najlepiej dla nas. Doskonała sytuacja dla Górnika. Ewidentny rzut karny. Błąd mojego obrońcy Andersona spowodował, że Górnik stanął przed wielką szansą. Krzysiek fantastycznie się spisał. Przypomina mi się mecz z Zagłębiem Lubin, gdzie mieliśmy sytuację. Rzut karny nie wykorzystaliśmy. Takie sytuacje często się mszczą. Później stałe fragmenty, które dzisiaj wykonywaliśmy zdecydowały o tym, że strzeliliśmy trzy bramki. Trzy ładne bramki. To nie były bramki przypadkowe. Myślę, że możemy czuć się bardzo zadowoleni po tym spotkaniu. Był to bardzo istotny mecz, bo w przypadku porażki łączylibyśmy się z tą grupą bezpośrednio zagrożonych spadkiem. A tak mamy kilka najbliższych meczy wytchnienia i możemy tak delikatnie spoglądać do góry, chociaż tych punktów nam troszeczkę brakuje. Musimy w pierwszej kolejności się utrzymać, a później marzyć o czymś, żeby o coś więcej pograć.

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - Mecz się zaczął właściwie po naszej myśli. Lepszej sytuacji nie mogło być. Mieliśmy rzut karny. Niewykorzystany. Nie mogę w tej chwili ocenić, czy to miało wpływ na późniejszą grę. Po piętnastu minutach dobrej gry cofnęliśmy się. Niepotrzebnie było za dużo stałych fragmentów gry. Właśnie dla Lecha rzuty wolne, rożne i trochę stwarzaliśmy wrażenie niepewnych pod swoją bramką i tak padła pierwsza bramka. Druga bramka też padła ze stałego fragmentu gry, bo trochę zaspaliśmy. A w drugiej połowie na pewno zespół robił wszystko, żeby ten mecz jeszcze wygrać czy zremisować. Sytuacje mieliśmy w końcówce, dobre trzy, takie sytuacje, po których powinny paść bramki. Nie padły no i ta trzecia bramka dla Lecha. Właściwie to nie miała znaczenia, bo mecz był przegrany.

źródło: własne
autor: puszekRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]