Ten sam cel

Połowa z ostatnich dziesięciu meczów w Zabrzu pomiędzy tymi rywalami kończyła się podziałem punktów. Tym razem żadna z drużyn nie może sobie na to pozwolić.
Zabrzanie muszą się oglądać za plecy, by nie znaleźć się w gronie drużyn zagrożonych degradacją. To samo mogą o sobie powiedzieć lechici. Co prawda poznaniacy po rundzie jesiennej mogli marzyć o tym, żeby walczyć o europejskie puchary, ale początek tej rundy zweryfikował te plany. 

- Z moich obliczeń wynika, że potrzebujemy 34 punktów na koniec sezonu, żeby się utrzymać. Czyli brakuje nam jeszcze siedmiu - twierdzi szkoleniowiec Lecha, Czesław Michniewcz. - Dlatego mecz w Zabrzu nabiera dla szczególnego znaczenia. Gdy wygramy, to uciekniemy zespołom z dolnej części tabeli. W przypadku porażki, niestety, dołączymy do nich.

- My też chcemy wygrać, innego rozwiązania sobie nie wyobrażam - twierdzi trener Górnika Ryszard Komornicki, któremu siwych włosach przysparza postawa defensywy. - W dwóch meczach straciliśmy pięć bramek i to daje dużo do myślenia. Lepiej jest z ich zdobywaniem, w tych dwóch spotkaniach trzy razy trafiliśmy do siatki. Mam już zdrowego Klebera i raczej wstawię go do wyjściowego składu. Być może zagram dwoma napastnikami, z tym, że Brazylijczyk będzie nieco cofnięty, zaś Jacek Ziarkowski na szpicy.

W defensywie pewną pozycję ma Jacek Wiśniewski, który jednak często odwiedza gabinety lekarskie. W tygodniu ściągano mu wodę ze stawu kolanowego. - Ale zagram i postaram się zatrzymać napastników Lecha - dowodzi Wiśniewski. To może nie być ciężkie zadanie, bo poznaniacy tej wiosny są wyjątkowo nieskuteczni, strzelili dotychczas jednego gola.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]