Chętny na akcje!

Zaczyna się coś dziać wokół akcji SSA Górnik Zabrze, na które w najbliższych kilkunastu dniach powinien zostać ogłoszony kolejny przetarg. Jak stwierdził Ryszard Komornicki, przejęciem klubu jest zainteresowany: - ...młody zabrzański biznesmen. Rozmowy trwają i są mocno zaawansowane. To dziś jedyna szansa dla klubu - twierdzi Komornicki. - Szczegółów zdradzić oczywiście nie mogę, ale mamy do czynienia z człowiekiem poważnym, któremu zależy na długofalowej współpracy i - jak deklaruje - może przyciągnąć do Górnika również inny, miejscowy biznes. Nie muszę mówić, że oparcie klubu o zabrzański kapitał byłoby rozwiązaniem optymalnym - mówi Komornicki.
Z informacji "Sportu" wynika, że tym "młodym biznesmenem" może być Paweł Pucek, członek zarządu najbogatszej zabrzańskiej spółki, Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem. Na czele spółki stoi jego ojciec, Zbigniew Pucek, który dwa miesiące temu trafił do nieformalnego Komitetu Ocalenia Górnika. PTKiGK miałoby przejąć część akcji, podobnie jak gmina, przez swoje spółki. Ponoć nadal trwają poszukiwania podmiotów, które byłoby zainteresowane około 25 procentami akcji.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]