Olszar-gate

Dwa dni trwało zamieszanie wokół Sebasitana Olszara, który kilkanaście dni temu został zatwierdzony do drużyny Górnika Zabrze.
Co prawda trener Rryszard Komornicki kilka razy podkreślał, że piłkarz nie jest jeszcze gotowy do gry w lidze przez 90 minut, jednak widział go w roli dżokera. Tymczasem istniało (istnieje?) spore ryzyko, że Olszar w ogóle nie pojechałby do Warszawy na mecz z Polonią, która była jego ostatnim klubem w Polsce przed podpisaniem umowy z Górnikiem. 
Rzecz w tym, że Olszar, który kilka lat temu trafił do angielskiego Portsmouth, był tylko wypożyczony z tego klubu do Polonii na sezon 2004/05. Taki dokument trafił do "Ekstraklasa" SA, która prowadzi rozgrywki pierwszej ligi. Górnik zatwierdził Olszara w Śląskim ZPN, zapłacił za jego wyrejestrowanie w Mazowieckim (w sumie koszty wyniosły 3,5 tysiąca zł), jednak... dostał pismo z Warszawy podpisane przez Marcina Stefańskiego z władz spółki zarządzającej ligą, w którym napisano, że Olszar nie może być zgłoszony do gry w klubie z Roosevelta. Skoro bowiem był wypożyczony do Polonii na sezon, to - siłą rzeczy - do czerwca 2005 roku ponownie powinien reprezentować brawy Portsmouth.
Górnik miał więc w tej sprawie rozmawiać z Anglikami. To wszystko działo się we wtorek. W środę sam Olszar skontaktował się z Portsmouth. Efekt był taki, że jeszcze tego samego dnia piłkarz otrzymał z Wysp odpowiedź. - Anglicy napisali, że Sebastian jest wolnym piłkarzem i może sam decydować o swojej przeszłości. Portsmouth uznało, że nie posiada w tej chwili żadnych praw do jego osoby. Kontrakt z Olszarem z klubem już nie obowiązuje - mówi kierownik zabrzańskiej drużyny, Jarosław Barteczko. Dziś podobne pismo powinien dostać Górnik i ma ono natychmiast zostać przesłane do Warszawy, do siedziby "Ekstraklasa". - Mam nadzieję, że to wystarczy, by zamkną sprawę. Właśnie o taką informację chodziło panu Stefańskiemu. Mam nadzieję, że w czwartek Sebastian dostanie zgodę na grę w lidze - kończy Barteczko.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]