22:06 › Aleksander Kwiek oficjalnie piłkarzem Zagłębia Lubin
Aleksander Kwiek podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. 30-letni pomocnik zmienił barwy klubowe na zasadzie wolnego transferu.
Kwiek z Zagłębiem podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. W trzech ostatnich sezonach występował w Górniku Zabrze. Rozegrał w nim siedemdziesiąt trzy mecze w ekstraklasie, w których zdobył dziewięć bramek. (zaglebie-lubin.pl)
13:58 › PS: Kwiek zostanie piłkarzem Zagłębia Lubin
Aleksander Kwiek zostanie piłkarzem Zagłębia Lubin. Pomocnik Górnika podpisze 2-letni kontrakt. Przez ostatnie trzy sezony Aleksander grał w Zabrzu. - I było mi tutaj dobrze, ale chciałem coś zmienić, podjąć nowe wyzwanie - mówi zawodnik.
Górnik do końca walczył o zawodnika. Wiceprezes Krzysztof Maj spotkał się nawet niedawno z menedżerem Kwieka, Pawłem Zimończykiem i przedstawił mu ciekawą ofertę. Aleksander Kwiek chciał jednak spróbować czegoś nowego. więcej
13:17 › Sergei Mošnikov w kadrze Estonii
Pomocnik Górnika Zabrze Sergei Mošnikov otrzymał powołanie na kolejne mecze reprezentacji Estonii.
Reprezentacja Estonii zagra towarzyskie mecze z Białorusią (3 czerwca o godzinie 19:00 w Tallinie), Trynidadem i Tobago (7 czerwca, 19:00) oraz Kirgistanem (11 czerwca, 19:00). (90minut.pl)
11:47 › Górnik przetestuje młodego piłkarza z Krakowa
Osiemnastoletni napastnik Czesław Ogorzały jest sprawdzany w Górniku. Ogorzały jest zawodnikiem MKS-u SMS-u Kraków. Zawodnik ma pojawić się w składzie młodzieżowego zespołu Górnika w poniedziałkowym meczu z Lechią Gdańsk. W związku z likwidacją rozgrywek Młodej Ekstraklasy będzie to zresztą ostatni występ zespołu prowadzonego przez Józefa Dankowskiego. (Gazeta Wyborcza)
Niedziela, 2 czerwca 2013
20:07 › Najwyższe miejsce Górnika od 18 lat w Ekstraklasie
Sezon 2012/2013 w T-Mobile Ekstraklasie przeszedł do historii. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, a z Ekstraklasy spadły drużyny GKS-u Bełchatów i Polonii Warszawa, która nie otrzymała licencji. Górnik zakończył sezon na 5. miejscu w tabeli, co jest najlepszym wynikiem od 18 lat. Za zajęcie 5. miejsca w lidze zabrzanie otrzymają 2 532 000 złotych premii od stacji telewizyjnej Canal Plus, która transmituje rozgrywki. więcej
19:36 › Nawałka: Zostaję w Górniku i z optymizmem patrzę w przyszłość
Adam Nawałka (trener Górnika): - Podróż powrotna do Zabrza będzie krótka nie tylko dlatego, że osiągnęliśmy korzystny wynik, ale również z tego powodu, że polecimy samolotem. Z tego spotkania jestem zadowolony, bo przyjechaliśmy tutaj z zamiarem zdobycia 3 punktów i to zadanie wykonaliśmy. Szybko przejęliśmy inicjatywę w środku pola, dobrze rozgrywaliśmy atak pozycyjny.
Już podjąłem decyzję co do przyszłości. Zostaję w Górniku i z optymizmem patrzę w przyszłość. więcej
18:03 › Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 0:2 (0:2)
W meczu 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał w Gdańsku z Lechią 2:0 (2:0). Bramki: Sergei Mošnikov (37.), Grzegorz Bonin (89.).
Żółte kartki: Deleu, Wiśniewski - Kwiek. Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 13 041.
13:32 › Górnik mecz od rewolucji
Jeszcze tylko mecz z Lechią i w Zabrzu będą mogli powiedzieć: w końcu koniec. W tym roku Górnik jest jedną z najgorszych drużyn w lidze i tylko wyśmienitej postawie jesienią zawdzięcza obecne miejsce.
W rundzie jesiennej Górnik był prawdziwą rewelacją ligi. Adam Nawałka zdobywał nagrody dla najlepszego trenera, a Arkadiusz Milik zgodnie był uznawany za jednego z czołowych piłkarzy w ekstraklasie. Napastnik reprezentacji Polski, mimo że grał tylko w jednej rundzie w dalszym ciągu jest najlepszym strzelcem "Trójkolorowych" w obecnych rozgrywkach - strzelił siedem bramek. więcej
Sobota, 1 czerwca 2013
13:55 › Z Lechią bez Bembena i Kopacza
Drużyna Górnika w sobotę rano zameldowała się w Gdańsku. W porównaniu do spotkania z Wisłą Kraków z osiemnastki wypadł z powodu urazu Michał Bemben, a także Bartosz Kopacz, który w poniedziałek rozpocznie zgrupowanie reprezentacji Polski U-20. więcej
08:24 › Do Gdańska Górnik poleci samolotem
Spotkanie Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk będzie miało niższy ciężar gatunkowy, niż sobie wyobrażano. Szans na zakwalifikowanie się do eliminacji Ligi Europy już nie ma, ale nad morze "Trójkolorowi" polecą samolotem.
Zwolennikiem takiej opcji był trener Adam Nawałka. Pomysł pojawił się kilka tygodni temu, gdy walka o europejskie puchary była jeszcze możliwa. Później jednak zabrzanie przegrali trzy mecze z rzędu i marzenia o Europie trzeba odłożyć na przyszły sezon. Bilety na samolot zostały jednak zabukowane... więcej
Piątek, 31 maja 2013
13:47 › Zdjęcia z meczu Górnik - Wisła
Zapraszamy do oglądania zdjęć z wczorajszego meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków w ramach 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. 88 fotek wykonali dla Was Dawid Szczęch, przecie oraz 19everlast48. Galeria dostępna jest tutaj
Czwartek, 30 maja 2013
21:29 › GW: Kolejna wpadka Górnika. Torcida żąda zmian w zespole!
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali po raz dziesiąty na wiosnę i definitywnie przekreślili swoje szanse na awans do europejskich pucharów. Honorowym gościem meczu z Wisłą Kraków był gwiazdor Borussii Dortmund Łukasz Piszczek.
Przed meczem górnicy mieli tylko cień nadziei na awans do pucharów, a warunkiem jej przedłużenia była oczywiście wygrana z Wisłą. Rywal wydawał się wymarzony, bo w ostatnim czasie zabrzanie regularnie ogrywali krakusów. więcej
21:27 › Nawałka: Jesteśmy niezadowoleni i rozczarowani
- Nie ma wytłumaczenia dla tej porażki - stwierdził trener Górnika Zabrze Adam Nawałka po przegranym spotkaniu z Wisłą Kraków.
To była dziesiąta porażka Górnika na wiosnę. - Moi zawodnicy bardzo chcieli wygrać i godnie się pożegnać z kibicami po nieudanej wiośnie. Wszystkim na tym zależało, ale mecz nie potoczył się po naszej myśli. Na początku mieliśmy inicjatywę, ale zabrakło skuteczności. więcej
20:00 › Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
W meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Kraków 0:1 (0:1). Bramka: Michał Chrapek (21.).
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).