17:37 › Oświadczenie Torcidy po porażce w Kluczborku ()
"W związku z brakiem zaangażowania i totalną kompromitacją w meczu MKS Kluczbork – Górnik Zabrze, jakiej dopuściła się drużyna piłkarzy i trenerów Górnika Zabrze, domagamy się od zarządu klubu, w osobie Pana Prezesa Bartosza Sarnowskiego, natychmiastowego ukarania całego zespołu, kara finansową a zawodników którzy takiej kary nie przyjmą – przesunięciem do zespołu rezerw. więcej
Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze: - Skuteczność to coś, czego nam dzisiaj zabrakło. Jeżeli chcemy realizować swoje plany, to musimy wykorzystywać stwarzane sytuacje. Nie ma wytłumaczeń. Trzeba zdecydowanie to poprawić. więcej
W meczu 24. kolejki I ligi Górnik Zabrze przegrał z MKS Kluczbork 1:2 (0:1). Bramki: Paweł Kubiak 20, Dani Suárez 65 (s) - David Ledecký 59.
Żółte kartki: Załęcki, Kaczmarek, Kojder - Ledecký, Kosznik. Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). W 4. minucie Dawid Plizga (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Kaczmarek obronił).
Przed meczem z MKS Kluczbork szkoleniowiec Górnika ma lekki ból głowy, jeśli chodzi o ustawienie personalne środka linii pomocy.
W zwycięskim meczu z Sandecją w tej formacji grał duet Szymon Matuszek – Rafał Kurzawa. Ale akces do gry bardzo mocno zgłasza Denis Jančo. Zresztą nie po to zabrzanie wypożyczyli z AS Trencin uczestnika eliminacji Ligi Mistrzów, by grzał on ławę.
- Ściągnęliśmy Denisa z myślą o tym, by grał. więcej
Czwartek, 30 marca 2017
17:37 › Wielkie zainteresowanie meczem Kluczbork - Górnik ()
Już w sobotę mecz MKS Kluczbork – Górnik, który obejrzy z trybun komplet widzów. Ponad 1200 kibiców przyjedzie z Zabrza. Goście już teraz mocno chwalą klub z Opolszczyzny, który specjalnie dla nich podjął się nawet... modernizacji stadionu.
W sobotę w Kluczborku szykuje się wielkie piłkarskie święto. Mecz MKS-u z Górnikiem obejrzy komplet (oficjalnie – 2500) widzów. Niemal połowa z nich przyjedzie z Zabrza. więcej
16:43 › Mariusz Korpalski sędzią meczu w Kluczborku ()
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył arbitra meczu 24. kolejki Nice I ligi pomiędzy MKS Kluczbork a Górnikiem Zabrze. Spotkanie poprowadzi Mariusz Korpalski z Torunia. Początek meczu w sobotę, o godzinie 19:00.
Dla Mariusza Korpalskiego będzie to pierwsze spotkanie w karierze, w którym będzie sędziował mecz Górnika Zabrze. (PZPN)
Wtorek, 28 marca 2017
20:21 › Oleksandr Szeweluchin: Nie składam broni, lubię rywalizację i ciężką pracę na treningach ()
Po odejściu Armina Cerimagicia do GKS-u Katowice, w Górniku jest już tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej. Dla Oleksandra Szeweluchina nie ma już bariery formalnej, ale i tak „grzeje” on ławę. Trener Marcin Brosz postawił bowiem na Hiszpana Daniego Suareza, który z Bartoszem Kopaczem stanowi duet stoperów. więcej
Zaległe spotkanie 23. kolejki Nice I ligi pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Sosnowiec będzie transmitowane na antenie Polsat Sport.
Spotkanie rozpocznie się 12 kwietnia o godz. 18:00.
13:10 › Konrad Nowak wznowił treningi z drużyną ()
Po siedmiu miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją, Konrad Nowak wrócił do treningów z drużyną. Przypomnijmy, że wychowanek Rozwoju doznał kontuzji podczas ligowego spotkania przeciwko Olimpii Grudziądz (10 września 2016 r.). Opuścił plac gry na noszach. Przeprowadzone badania potwierdziły zerwane więzadła krzyżowe. więcej
Górnik Zabrze wykorzysta przerwę w rozgrywkach, by zmierzyć się w piątek z czeską drużyną MFK Frydek - Mistek.
Mecz zostanie rozegrany o godz. 15:30 na obiekcie Stali Zabrze mieszczącym się przy ulicy Bytomskiej 2. Jest on otwarty dla publiczności. (gornikzabrze.pl)
Łukasz Wolsztyński robi w tym roku furorę. Jeśli nadal będzie tak grał, zabrzanom ciężko będzie zatrzymać go przy Roosevelta.
Pochodzący z Knurowa piłkarz wiosną w trzech spotkaniach strzelił 4 gole. Pomocnik jest skuteczny pod bramką rywali, ale także w środku pola. Trener Marcin Brosz chwali go za bramki, twardą i rozsądną grę. Na portalu transfermarkt przy jego nazwisku widnieje kwota 100 tys. euro, taką zapisano na początku marca, ale Wolsztyński solidnie pracuje na to, aby jego wartość była zdecydowanie wyższa. więcej
Środa, 22 marca 2017
16:50 › Łukasz Wolsztyński: U siebie jesteśmy bardzo mocni i trzeba to wykorzystać ()
Wydaje się, że trener Górnika Marcin Brosz w następnym spotkaniu nie posadzi Łukasza Wolsztyńskiego na ławce rezerwowych, tak jak miało to miejsce w Siedlcach. - Dalej będę się starał na treningach, chciałbym grać jak najwięcej, ale nie wiem, jakie będą ustalenia trenera, jaką szkoleniowiec przyjmie koncepcję na następny mecz. Każdą decyzję zaakceptuję. Szkoda tylko, że teraz nie zagramy - przekonuje Łukasz Wolsztyński. więcej
16:44 › Marek Motyka: Najbliższe spotkania pokażą, jak mocny jest Górnik ()
Strata zabrzan do czołówki robi się coraz mniejsza. - Na dodatek w meczu z Sandecją zespół pokazał moc – przekonują eksperci.
Drużyna na 12. kolejek przed zakończeniem rozgrywek traci 4 punkty do drugiego, premiowanego awansem, miejsca, które zajmuje obecnie GKS Katowice. Od początku rozgrywek podopieczni Marcina Brosza mniejsze straty mieli jedynie w... 1. kolejce – wtedy brakowało im trzech „oczek”. Później średnio około 7-8 punktów. więcej