12:39 › Kasperczak: Ciężka praca mnie nie przeraża
- Nikt nie czynił mi wyrzutów, jeśli chodzi o wyniki - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" trener Górnika Zabrze Henryk Kasperczak.
» Spotkał się pan z władzami firmy Allianz. O czym rozmawialiście?
Henryk Kasperczak: Najogólniej rzecz ujmując, o przyszłości klubu. To było robocze spotkanie. więcej
10:18 › Kasperczak: Pech musi się kiedyś skończyć!
To już jest mecz z gatunku "być albo nie być". Przedostatni w tabeli Górnik Zabrze podejmie przecież jedyny zespół, który znajduje się za jego plecami - Cracovię. Piłkarze obu drużyn będą więc biegać po boisku przy Roosevelta niczym po polu minowym: każdy błąd może mieć opłakane skutki i to w wymiarze długoterminowym, bo w przypadku porażki pierwszoligowa otchłań, choć to dopiero półmetek rozgrywek, będzie już o krok! więcej
Piątek, 14 listopada 2008
19:49 › Trener Cracovii: Sprawić, by publika wyła ze złości
W całej historii swoich ligowych występów w Zabrzu Cracovia jeszcze nie wygrała. Trener Artur Płatek liczy, że w niedzielę ta passa zostanie przerwana. - Znam człowieka, który przygotowuje murawę. W pewnym sensie będziemy u siebie - żartował opiekun "Pasów". więcej
07:32 › Bez dwóch
Przymusowa absencja Zahorskiego otwiera szansę dla innego piłkarza, który może zająć miejsce u boku Przemysława Pitrego. Inna rzecz, że Henryk Kasperczak ma bardzo ograniczone pole manewru.
Jakby Górnik miał mało problemów, w niedzielnym meczu z Cracovią nie wyjdą na boisko Tomasz Zahorski i Michał Pazdan. więcej
Czwartek, 13 listopada 2008
19:14 › Gil arbitrem meczu Górnik - Cracovia
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziego Pawła Gila z Lublina do prowadzenia spotkania 14. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze - Cracovia. Mecz odbędzie sie w niedzielę o godz. 16:45.
Górnik Zabrze zremisował 1:1 (1:1) na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok w meczu 13. kolejki Młodej Ekstraklasy. Tym samym podopieczni trenera Marka Piotrowicza zanotowali piąty remis z rzędu. więcej
12:14 › Górnik ściągnie 16-latka?
Trener Górnika Henryk Kasperczak chce sprowadzić do Zabrza pomocnika Zagłębia Sosnowiec Rafała Pietrzaka. Młody piłkarz jest też na celowniku Feyenordu Rotterdam.
Utalentowanego zawodnika oglądał w Sosnowcu holenderski skaut w towarzystwie Włodzimierza Smolarka, trener młodzieży w klubie Rotterdamu. więcej
07:12 › Malinowski: Nasza gra nie wyglądała źle
Piotr Malinowski nie był po meczu z Jagiellonią Białystok zadowolony z gry swojej i kolegów. Pomocnik Górnika Zabrze narzekał na nieskuteczność i niedokładność ostatnich podań. Żałował, że rezultat nie oddawał, jego zdaniem, przebiegu spotkania.
Malinowski zdaje sobie sprawę ze słabej formy napastników zabrzan. więcej
07:10 › Madejski: Byliśmy lepsi
Piotr Madejski po przegranym 0:1 meczu z Jagiellonią Białystok stwierdził, że jego zespół nie zasłużył sobie na porażkę po tym, co zaprezentował. Pomocnik Górnika Zabrze najwięcej krytycznych uwag pod adresem swoim i kolegów miał w związku z ogromną nieskutecznością. więcej
06:54 › Nowak: Jaka to niesprawiedliwa gra
Sebastian Nowak, bramkarz Górnika po meczu z Jagiellonią: - Gdyby Hermes przy rzucie karnym strzelił trochę bardziej w bok, wtedy piłkę bym złapał. Przy dobitce też miałem szansę. Nie udało się. Jaka to niesprawiedliwa gra, mieliśmy przewagę i znów wracamy do Zabrza bez punktu. (Gazeta Wyborcza)
Środa, 12 listopada 2008
23:14 › Pomeczowe wypowiedzi trenerów
Henryk Kasperczak (trener Górnika): - Liczyliśmy na lepszy wynik, niestety powtarza się to, co było w poprzednich meczach, a mianowicie brak skuteczności. Ten zespół ma w tej chwili brak zaufania do tego, co robi, szczególnie pod bramką rywala. Zwłaszcza tacy zawodnicy jak Zahorski, Pitry czy Madejski nie mogą się odblokować. więcej
W meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:1). Bramka: Hermes (36.). Żółte kartki: Stano, Szczot (Jagiellonia) - Zahorski, Pazdan, Bonin (Górnik). Czerwona kartka: Zahorski (90.) - za drugą żółtą. Sędziował: Grzegorz Gilewski (Radom). Widzów: 8000.
15:24 › Z Bełchatowem w piątek 28 listopada
Ekstraklasa SA podała szczegółowy terminarz 16. kolejki. Górnik swój mecz rozegra wówczas na wyjeździe, a jego rywalem w Bełchatowie będzie tamtejszy GKS. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 28 listopada o godzinie 17:45. (gornikzabrze.pl)
12:58 › Było 35000 ludzi
» Drużyny prowadzone przez Michała Probierza, aktualnie trenera Jagiellonii, nie strzeliły jeszcze Górnikowi gola. Mecz Górnik - Widzew zakończył się remisem 0:0, a spotkanie Polonia - Górnik 0:1. Tomasz Hajto strzelił wtedy gola z blisko 60 metrów. Dziś "Giani" jednak na boisko nie wyjdzie. więcej